מחנות קיץ

3 חודשים

מאי - יוני

צפון אמריקה

מסלול השליחים למחנות הקיץ בחו”ל שולח מדי קיץ כ- 1550 שליחים ושליחות ל- 175 מחנות קיץ יהודיים בארצות הברית ובקנדה. מטרת השליחות היא לחבר ולהעמיק את הקשר של הקהילות היהודיות בצפון אמריקה למדינת ישראל ולעם ישראל.

השליחים והשליחות פוגשים במהלך הקיץ למעלה מ- 120,000 חניכים, אנשי צוות וחברי קהילות יהודים. כל השליחים והשליחות יוצאים לשליחות במחנות הקיץ בתפקידי הדרכה של למעלה מ-100 תחומים: הדרכה חברתית, לימוד עברית, ספורט על סוגיו השונים, אמנות על סוגיה השונים, ריקוד בסגנונות שונים, טיסנאות, רכיבת סוסים, רדיו, שייט על תחומיו הרבים, שחייה, מוסיקה, מחשבים, מדע, טכנולוגיה, דרמה, עבודה עם בעלי צרכים מיוחדים ואפילו…קרקס וקסמים. במסגרת ההדרכה שלהם, השליחים משלבים תכנים ישראלים שונים ויוצרים קשרים אישיים ומשמעותיים עם החניכים, הצוות המקומי והקהילות היהודיות שאליהן משתייכים המחנות.

פרטים נוספים:

השליחים והשליחות זוכים להכיר תרבויות חדשות הן של הצוות המקומי והן של חניכים ואנשי צוות ממקומות אחרים בעולם המגיעים למחנות. השליחות מאפשרת גם התנסויות הדרכתיות מקצועיות שעשויות לסייע לשליחים בשלבים מאוחרים יותר של לימודים או חיפוש עבודה. שליחים שיזכו לציונים גבוהים על השליחות שלהם יוכלו להשתלב לאחר השליחות בפרויקטים שונים ועבודות שונות בסוכנות היהודית ובתנועות וארגונים שותפים.

אורך השליחות הממוצע הינו תשעה שבועות. והיציאה למחנה בתחילת היא בתחילת יוני ועד אמצע אוגוסט. תקופת השליחות היא רציפה מתחילתה ועד סופה ועל כן לא ניתן להגיע למחנה באיחור או לעזוב אותו מוקדם יותר מתאריך סיומו.

מתוך 1400 שליחים היוצאים לשליחות מדי קיץ, כ- 200 הם שליחים ותיקים החוזרים לקיץ שני, שלישי ואפילו יותר! הסוכנות היהודית מציעה קורס מיוחד לשליחים חוזרים בשם “קדימה” המעניק כלים משמעותיים לשליחות בקיץ המתקדם לאור ההיכרות של השליחים עם המחנה כבר. כלים אלו מסייעים להם לקחת את השליחות לשלב הבא.

מחנה יום

מחנה יום הוא מחנה הנמצא בדרך כלל בעיר או בסמוך לה והוא פועל מהבוקר עד אחר הצהריים ובסופו החניכים חוזרים הביתה. טווח גילאי החניכים במחנות היום הוא 3-15.

שליחי מחנות היום משפיעים בארבעה מעגלים במסגרת שליחותם: החניכים, הצוות, המשפחה המארחת והקהילה שבה פועל המחנה. לעיתים הקשר היחיד של המשפחות המארחות לישראל הוא רק באמצעות השליחים והן הופכות להיות משפחה לכל דבר עבור השליחים. קהילת המחנה עשויה לבקש מהשליחים להעביר פעילויות שונות לקבוצות שונות בקהילה. השליחות במחנות היום היא משמעותית מאוד ומאפשרת גם לחוות את חיי הקהילות היהודיות בצפון אמריקה מאחר ומחנות אינם פועלים בימי שבת ובימי ראשון.

מחנה לילה

מחנה לילה נמצא בדרך כלל במרחק מהערים הגדולות. החוויה במחנה לילה היא 24/7 – הפעילויות מתקיימות במחנה לאורך כל השבוע ולאורך הקיץ כולו והחניכים והצוות אוכלים וישנים בו. טווח גילאי החניכים במחנות הלילה הוא 8-15. במחנות הלילה יש לשליחים את האפשרות לשלב בתחומי ההדרכה שלהם פעילויות על ישראל וכן הזדמנויות נוספות בלו”ז של המחנה. לשליחים, כמו לשאר הצוות, יש מספר ימי חופש במהלך הקיץ שבהם ניתן לחוות את מה שיש לסביבת המחנה להציע.

PrevPrev

דרישות התפקיד ותנאים

  • יכולת לתקשר ולהדריך ברמה טובה באנגלית
  • בעלי רצון להעניק לילדים חוויה חיובית, משמעותית וערכית

תנאים:

  • כל שליח ושליחה מקבלים במסגרת השליחות כרטיס טיסה הלוך ושוב המאפשר להמשיך ולטייל לאחר תקופת המחנה.
  • הסוכנות היהודית מסייעת לשליחים בהגשת בקשה לוויזה מיוחדת המאפשרת את השליחות במחנה הקיץ הנקראת וויזת חילופי תרבויות.
  • כל השליחים והשליחות מקבלים ביטוח רפואי וביטוח מטען לכל תקופת השליחות.
  • לכל שליח ושליחה יש רכז או רכזת במסלול השליחים למחנות הקיץ המלווה אותם לקראת היציאה לשליחות ובמהלכה. ליווי זה חשוב ומשמעותי להצלחת השליחות והוא מסייע בהצלחת השליחות.
  • כל שליח ושליחה מקבלים במהלך הקיץ דמי כיס בגובה 750$ לכל תקופת השליחות. הוצאות הבסיס במחנה, כגון לינה ואוכל, הן באחריות המחנה. השליחות מסייעת בפיתוח מקצועי, פיתוח עצמאות ורכישת כלים מקצועיים ואישיים משמעותיים לשלבים הבאים בחיים.

אז איך מתקבלים?

igul3

1

מילוי טופס מועמדות

מידע נוסף:

בתהליך ההרשמה מתבקשים המועמדים לפרט את הניסיון האישי והמקצועי שלהם וכן נבדקת עמידתם בקריטריונים הטכניים של יציאה לשליחות כגון תאריכי יציאה וזמינותם לשליחות לקיץ כולו

לאחר שליחת הטפסים המועמד נכנס לתהליך המיון. צוות המיון בודק את ההתאמה לתחילת תהליך  המיון. בשלב זה בודקים דרישות סף של מועמדים וניסיון רלוונטי לשליחות (עבודה חינוכית והדרכתית בתנועות נוער).

igul3

2

מרכז הערכה

מרכז הערכה:

בשלב זה על המועמד להשתבץ למרכז הערכה האורכת יום שלם וכוללת: דינמיקה קבוצתית, יכולת הדרכתית, העברת פעילויות מתחומי ההתמחות שלו ומבחן אישיותי בסוף הסדנא.

התשובה למעבר או אי מעבר לשלב הבא נמסרת תוך שבוע.

בשלב זה על המועמד להשתבץ למרכז הערכה

igul3

3

ראיונות

המועמד מתראיין מול נציג המחנות אליו הוא ממוין דרך סקייפ או במפגש המתקיים בקרית מוריה, אליו מגיע הנציג.

igul3

4

שיבוץ

כמה טיפים חשובים:

  • במידה ואתם מגיעים ממקצוע ספציפי בו יש לכם ניסיון הדרכתי רצוי שהניסיון יהיה בטווח השנים האחרונות, ולא מלפני שנים רבות.
  • במידה ואתם חיילים המשתחררים ביוני-אוגוסט: יש לבדוק כל שנה האם יש קיצורי שירות לטובת היציאה למחנה.
  • שליח עבר של שנת השירות של הסוכנות היהודית פטור מתהליך המיון ועם חוות דעת טובה יקבל הקלה בתהליך המיון.

המועמד משתבץ למחנה ספציפי ולאחר מכן מבצע ראיון נוסף עם מנהל המחנה הספציפי אליו שובץ (דרך סקייפ)

יאללה בואו נתחיל

מספרים עלינו