מה עושים בשנת שירות בתפוצות? איך נראה סדר יום?

שליחי שנת השרות עובדים במסגרות שונות ומגוונות בקהילות היהודיות החל מעבודה עם הגיל הרך בגני הילדים ובמתנ"סים, עבודה בבתי ספר יומיים בשעות הבוקר ובבתי ספר משלימים בשעות אחה"צ, השתלבות בבתי ספר כלליים, בתי כנסת, תנועות נוער, אוניברסיטאות ובתי אבות.

השליחים מעורבים בפעילות החינוכית הקשורה בתרבות ישראלית, באקטואליה ובהסברה ישראלית, בחגים ובמסורת היהודית וכן בלימוד עברית, בעיקר תוך שימוש בכלי חינוך בלתי פורמאליים.

שבוע בחיי, תבור גפן, מונטריאול:

שבוע בחיי מתחיל ביום שני, כי למרבה ההפתעה אין כאן שביזות יום א'...

שבוע בחיי מתחיל עם מפגש משותף של השינשיניות והשליחים במשרד, שיתוף חוויות מהשבוע החולף והיערכות לשבוע הקרוב. מהמשרד אני רצה לאימון כדורסל עם קבוצת בני נוער אותה אני מאמנת.

השבוע ממשיך עם יסודי מקסים ביותר בו אני מעבירה פעולות, מקריאה סיפורים ומגלה שאני תחרותית גם מול קבוצת ילדים נמוכים מכיתה ג'...

אחר כך יש לנו גם פעולות בבית ספר אחר צהריים לילדים שלא הולכים לבית ספר יהודי, פעולות לתיכוניסטים, בית כנסת בסופי שבוע ומידי פעם פעולות לכל מיני גופים שמעוניינים בפעילות על ישראל עם מבטא ישראלי שובה לבבות.

בתור ש"שינית בקהילה חדשה אני זוכרת שזה לא התחיל ככה. היינו צריכים לעבוד קשה מאוד כדי להיכנס לשיעורים או לקחת חלק בפרוייקטים שונים. כל כך מחזק וטוב לראות כמה רחוק הגענו!

אני כל כך שמחה שבחרתי לצאת לשנת שירות הזו. אני מרגישה שזה ממלא אותי ונותן לי המון כלים להמשך. אחרי שנה בחו"ל מה זה לסגור שבת?

יום בחיי – נרין נג'אט, ש"ש באמסטרדם:

לרוב ,אני קמה בבוקר , מתארגנת ויוצאת לדרכי באופניים למשרד של הסוכנות שהיא 10 דק נסיעה מהקומונה ומתחילה לעבוד.

במהלך היום אני מקיימת פגישות עם אנשים לגבי אירועים שאנחנו מרימים, פגישות של התוכנית מסע ועוד. בנוסף, אני עובדת על המחשב ובונה פעולות לצופים ולשומר הצעיר, תכנים ועזרים למחנות של הבונים דרור ומתקתקת עבודה הקשורה לבית הישראלי ושאר המקומות השמה.

איתי במשרד לרוב נמצאים עוד שני שליחים עד שעות הצהריים המוקדמות ואני ממשיכה לעבוד עד שאני מסיימת את הדברים שלי לאותו יום.  בנוסף, במהלך השבוע יש לנו כל מיני אירועים שאנחנו או לוקחים בהם חלק ועוזרים או שאנו מארגנים ומלווים, לדוגמא ערבים עם  המדריכים הצעירים של תנועות נוער הציוניות, מפגש עם יושב ראש הסוכנות וכד'. 

בנוסף, אני נוסעת ברחבי הולנד להדריך בתנועות נוער שונות , שבהן אני מאוד נהנית וזה נותן תחושה של בית ומשהו מוכר. בנוסף, יש לנו כל כמה זמן מחנות וויקנדים בסופש"ים של התנועות השונות שאנחנו מתכוננים אליהם בערבים במהלך השבוע ביחד עם כולם בקומונה. 

  • תגובות
התגובות סגורות