מתן סמובסקי, שליח הסוכנות היהודית מקונטיקט

הכירו את מתן סמובסקי, שליח אופק, קהילתי בסטמפורד, קונטיקט.

מתן סמובסקי, שליח קהילתי בסטמפורד קונטיקט

אם נתחיל מהאמת, הרומן שלי התחיל עם מחנות הקיץ.

עוד כששרתתי בצבא ושמעתי על החוויה, רציתי לצאת מאוד למחנה קיץ בעיקר ממניעים של כיף, חוויה ולנסות משהו חדש. לא עבר שבוע וכבר הייתי על המטוס בדרכי למחנה "וייז" בקליבלנד אוהיו.

בקיץ המדהים הזה למדתי כמה תשוקה יש בי להראות את הצדדים היפים של ישראל וליצור קשרים מיוחדים עם אנשים מאוד שונים . הכרתי חברים מארצות שונות, בעלי אמונות שונות... זה פשוט בער בי. מפה לשם החלטתי לנסות ולהתמיין לשליחות הארוכה. אין ספק שמחנה הקיץ שינה בי כל כך הרבה דברים, תפיסות חדשות, כיוון אותי למקום אחר בחיים ופתח לי דלתות רבות שלא חשבתי עליהן קודם לכם. מעבר לכך ההתנסות הזאת תרמה לשיפור האנגלית, שכיום בשליחות הארוכה אני מבין איזה יתרון עצום זה לצאת לפני למחנה קיץ.

אני מאמין כשיוצאים לשליחות בין אם היא ארוכה או קצרה, המטרה העיקרית והראשונה היא ליצור קשרים, להתחבר ולחבר אנשים אליך, כבן אדם וכמי שאתה. זהו הטיפ שלי, תהיה עצמך, פתוח, תתחבר לאנשים ותיצור קשרים שמעולם לא חשבת שתצליח.

אז מה עובר עליי בעצם? אני בשליחות כבר שישה חודשים ומה שמרטיט לי את הלב זה שבכל פעם שעובר איזה ילד קטן מהגן ילדים או הצהרון, והוא קורא לי "מתן" ואני מתרגש. הוא זוכר אותי ומכיר אותי וזו הסיבה שאני פה, אחרי הכל- להיכנס ללבם של האנשים להכניס אותם לליבי, זה לא מובן מאליו.

את זיכרונות מחנה הקיץ אני לוקח איתי לאורך כל הדרך. אחד החברים הטובים שלי מהמחנה הוא בכלל בחור בריטי, שאינו יהודי, והוא כבר הספיק להתארח אצלי בארץ, בישראל וגם אני הספקתי להתארח אצלו ואצל משפחתו בלונדון. ובכלל בגלל המיקום (היחסית מרכזי) של השליחות שלי, יוצא לי גם לפגוש חברים רבים ממחנה הקיץ.

שליחות-לראות עולם להראות בית.

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: