מהדלקת משואה לשליחי היחידה: לוסי אהריש בסבב קמפוסים בארה"ב

אחרי שהדליקה משואה בטקס המרכזי בהר הרצל בשנה שעברה בשל היותה פורצת דרך בקידום שיח מכבד בין ערבים ליהודים - יצאה לוסי אהריש לסבב קמפוסים ברחבי ארה"ב שם פגשה את השליחים שלנו.

בואו לקרוא על המפגש מנקודת מבטם של שליחי היחידה.


יונתן מילוא /// שליח היחידה ב- Yale, Connecticut

"ביום חמישי היה לי את הכבוד את והעונג לארח את לוסי אהריש בייל. בין הרצאה מרתקת לארוחת ערב עם שיחה קלה ואישית ועד למפגש מרגש עם ארגון הסטודנטים המוסלמי, היא נפגשה עם קרוב ל100 סטודנטים. כל כך מרענן לפגוש בן-אדם כה אותנטי ואמיתי, אישה שהסיפור האישי שלה מכיל בתוכו את המציאות הישראלית והדרך לדו-קיום, ובסוף ויותר מהכל נותנת תקווה שאנחנו, העם, יכול לעשות ולהיות טוב יותר

תודה רבה לך Lucy Aharish!"


חן אגיב /// שליחת היחידה ב- Duke University, North Carolina
״פגשתי אישה מדהימה. אותנטית. פגשתי אותה ואת סיפור חייה. פגשתי מישהי שרוצה לשנות, שמאמינה, שמי כמוה יודע כמה הדרך לא קלה. פגשתי לוחמת. אחת שלוחמת במה שלצערנו, הפכו לנורמות בחברה בה אנו חיים. כזו עם עקרונות שלא מאמינה באלימות, תהיה הסיבה אשר תהיה. כזו שמקדשת את המשפט ״טוב לחיות בעד ארצנו״. פגשתי אחת שהזכירה לי למה אני לא מוותרת אפילו שהרוב מסביבי קוראים לי ״חולמנית״.
פגשתי בת אדם עם התשוקה הזו, זו שכבר בקושי רואים בימים האחרונים. אז פגשתי אותה ושאלתי אם יש לה עוד תקווה. היא חייכה חיוך מתפלא, הסתכלה עליי ואמרה ללא היסוס ״בטח״. וזה, בדיוק זה, כל מה שרציתי לשמוע... כי בשניה אחת, הפכתי מחולמנית לכמעט ריאליסטית. פגשתי אתמול ישראלית גאה. לוסי, אני גאה לחלוק את הישראליות שלי עם אנשים כמוך. אתמול פגשתי את התקווה לדו קיום.״

זיו זלינגר /// שליח היחידה ב- Grand Valley State University, Michigan
"אתמול הקהילה באוניברסיטת גראנד וואלי סטייט התכנסה לכבוד אירוע מיוחד: ׳דו-קיום׳. הקמפוס הזה בהחלט ידע פעילויות אנטי ישראליות, אבל לא אתמול. אתמול בחדר אחד התכנסו יהודים ומוסלמים, סטודנטים ומרצים, כמו גם חברי קהילה - בכדי לשמוע את הסיפור של לוסי האריש.
ברגע שהיא נעמדה החדר נהיה שקט, ברגע שהחלה לדבר אף אחד לא היה יכול להוריד ממנה את העיינים. המרצה האנטי ישראלי שהיה נוכח, שבוודאי חיכה להזדמנות ליצור פרובוקציה זולה, עזב אחרי 10 דקות בלבד, אחרי שהבין שהשקרים שלו לא אפקטיבים כנגד המסר שלה, התבונה הטבעית והכריזמה. במשך יותר משעתיים הקהל שמע את האישה המעוררת השראה וחסרת הפחד הזו מדברת על ישראל, פלסטין, המזרח התיכון ואת סיפור חייה האישי. הקהל היה בתדהמה, חסרי מילים ועם המון מוטיבציה לשינוי.
בשם הסטודנטים שלי, הלל אליינס במישיגן ואנוכי, אני רוצה להודות לך לוסי על כך שחינכת רבים כל כך על המקום שאנו קוראים לו בית ואוהבים כל כך. תודה לך על זה ששיתפת את הפרספקטיביה הייחודית שלך עם כל כך הרבה תשוקה ודאגה. תודה על שנתת לכולנו את התקווה שהיינו צריכים נואשות. נתקלתי בנשים רבות בחיי אבל אני יכול לומר ללא היסוס שאת האישה הכי אמיצה בחברה הישראלית ואת גורמת לכולנו גאווה ענקית. יש לנו המון עבודה לעשות והרבה לשפר, כפי שרק הזכרת לנו, אבל אנחנו נעשה אותה כולנו ביחד - לתפארת מדינת ישראל"

בוגרי תואר: אל תפספסו את ההזדמנות להיות השליחים הבאים
ההרשמה לעונת גיוס תשע"ו נסגרת בל"ג בעומר | 26.5.16
להגשת מועמדות לחצו כאן
  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: