פרויקט שירת התקווה גלובלית – יערה ושלומי

כאשר חברי הקהילה הציעו לקיים שירת "התקווה" וירטואלית משותפת ברחבי העולם, יערה ושלומי, שליחי היחידה בטורונטו החליטו להתגייס לטובת הרעיון.

אנחנו יערה ושלומי אדלשטיין, שליחי הסוכנות היהודית בבית הספר התיכון היהודי TanenbaumCHAT בטורונטו. זהו בית ספר גדול ולו שני קמפוסים. לאחר מספר קייצים בהם עבדנו יחד במחנה קיץ של 'רמה' בארה"ב, החלטנו לצאת לשליחות ארוכה. התחתנו, סיימנו תואר ראשון באוניברסיטה העברית - ויצאנו לטורונטו.

לפני כחודשיים וחצי, כאשר המצב הביטחוני בארץ החל להיות מורכב יותר, הבנו שצריך להניח בצד את המחלוקות - ולהתמקד בתמיכה במדינת ישראל. יחד עם התלמידים שלנו, בתמיכת ראש בית הספר הרב לי בקמן, כינסנו ישיבה דחופה ובה העלנו רעיונות לאירועים שאנו יכולים לקיים במרחב שלנו על מנת להצהיר על תמיכתנו במדינת ישראל.

התלמידים ביקשו לקיים אירוע משותף לבתי הספר היהודיים בטורונטו, כאשר אחד מאנשי צוות בית הספר, סגן המנהל ג'ורי ורנון, שמע על כך הוא הציע רעיון משודרג: לפנות אל מספר רב ככל הניתן של בתי ספר וארגונים מרחבי העולם ולהציע להם להצטרף אלינו לשירת "התקווה" משותפת - באותו יום, באותה השעה, במקומות נפרדים.

כשליחי בית הספר, החלטנו להתגייס לטובת הרעיון. האתגר הראשון היה טכנולוגי. כיצד ניתן לשדר בשידור חי מכל רחבי העולם? האתגר השני הוא כמובן אתגר הפרש השעות; מתי יש לקיים את האירוע כדי שקהילות שונות ברחבי העולם יוכלו להצטרף אלינו?

מספר אנשים טובים ומסורים עזרו לנו כדי להתגבר על האתגרים הללו. פרסמנו את הרעיון בקרב שליחי הסוכנות, והם התגייסו בקהילות ובארגונים השונים כדי להשתתף. יצרנו קשר עם שתי יחידות בצה"ל שגם החליטו להצטרף אלינו. התאריך שנבחר היה נר ראשון של חנוכה בשעה 12:30 שעון החוף המזרחי.

ביום האירוע קיימנו בבית הספר אירוע תמיכה במדינת ישראל, שהסתיים בשירת ה"תקווה" גלובלית, משותפת לכ50 קהילות וארגונים בארה"ב, קנדה, ברזיל, קולומביה, אוסטרליה, איטליה וישראל. שירה שמביעה סולידריות ועמידה לצד מדינת ישראל ברגעים מורכבים אלו. התגובות שקיבלנו היו מדהימות וההשפעה של הפרויקט, הן על תלמידינו והן על הקהילה הרחבה, הייתה גדולה מאוד. התלמידים סיפרו שהם הרגישו שהם מחוברים למשהו גדול יותר, לקהילה היהודית הגלובלית - שבאירוע זה הצהירה שהיא עומדת כתמיכה במדינת ישראל, ואף לרגע לא מאבדת את "התקווה".

המסע מתחיל כאן. מסוגל/ת לזה?

להגשת מועמדות לחץ כאן

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: