משליחות לשליחות אחרת, הכירו את ערן הוך

הכירו את ערן הוך, שליח הסוכנות היהודית בדימוס, אוניברסיטת איירווין קליפורניה.

בספטמבר 2011 התחלתי ללמוד מזרח תיכון ותקשורת בבן גוריון. ההחלטה להגיע לנגב היתה החלטה יחסית קלה גם כי אני מאוד אוהב את המדבר וגם כי אחי והרבה מהחברים הטובים שלי גם תכננו או כבר התחילו ללמוד כאן. לקראת סוף הסמסטר הראשון בלימודים ראיתי איזה שלט תלוי באזור בניין 72 למדעי הרוח והחברה שקרא להצטרף לעולם השליחות הציונית בחו"ל. חשבתי לעצמי שזה בכלל לא רלוונטי עכשיו, שאני בתחילתו של התואר, ואמרתי שאם אעבור את המיונים הראשון אחשוב איך להגיד להם שלא מתאים לי. בגדול, ככה אמרתי בכל שלב - שאם אעבור אחשוב מה הלאה - וכך מצאתי את עצמי דוחה את הלימודים לשנתיים ויוצא לשליחות ארוכה בבית הילל באורנג' קאונטי, קליפורניה, באוגוסט 2010.

העבודה עם הסטודנטים היתה מגוונת ומעניינת. בין ארוחות שישי וחגיגת חגים יהודיים בקמפוס עסקנו המון גם בתדמיתה של מדינת ישראל בקמפוס ובסכסוך הישראלי-פלסטיני. חלק מהאחריות שהיתה לי כללה לימוד של סטודנטים, גיוס של סטודנטים נוספים לפעילות, עבודה עם הסגל האקדמי והמנהלי באוניברסיטה וקשר עם גורמים בקהילה היהודית המקומית על שלל גורמיה. לפני שמצמצתי עברו להן שנתיים של פעילות ומצאתי את עצמי חזרה בארץ.

השליחות העלתה אצלי שאלות כמו "מה אני רוצה לעשות בעתיד?" ו"איך אני יכול לחתור לשנות דברים שאני מאמין בהם?". הגעתי למסקנה שאני צריך לשם כך לשנות את הרכב הלימודים שלי ועברתי מהחטיבה לתקשורת למחלקה לכלכלה. השינוי הזה בלימודים הביא להארכת תקופתי באוניברסיטה בשנה אחת, אך זוהי הקרבה קטנה לטובת המטרה שלי.

במהלך השליחות הבנתי שאני מעוניין להיות פעיל עבור הדברים שבהם אני מאמין. הצטרפתי לתא אופק של מפלגת העבודה, התפקדתי למפלגה ואני משתדל להיות פעיל בה. אחרי עיסוק של שנתיים בהסברת מדיניות הממשלה בתחומים שונים, החלטתי שאני רוצה להתחיל ולהשפיע על המדיניות הזאת. אחרי שהסברתי הרגשתי שברצוני לשנות. בנוסף, הצטרפתי למלגת "בוחרים-מחר" של הסוכנות היהודית. ביחד עם חבריי למלגה, גם הם שליחים חוזרים, אנחנו פועלים בפרויקטים שונים לחיזוק הקשר שלנו ושל סביבתנו לנגב ולבאר שבע ושבירת החומות שבין הסטודנטים לאוכלוסיה המקומית. אני חבר בפרויקט "המתנ"ס" שמציע לכל אחד ואחת חוגים בחינם. פשוט לא? הפרויקט בשלבי התרחבות ואנחנו מקווים שעד סוף השנה נפיץ את הרעיון גם לקהילות נוספות כאן בבאר שבע בדגש על העיר העתיקה.

השליחות הייתה עבורי שלב חשוב בהתבגרות ובהבשלה של העקרונות שבהם אני מאמין ובסוגיות שעליהן אני מוכן להילחם. השהות בחו"ל גרמה להעריך את היותי יהודי ולאהוב הרבה יותר את המדינה שלי. אך היא גם גרמה לי להבין שיש הרבה על מה להילחם וכדאי שאתחיל לפעול במקום רק לחלום. הבנתי שיש עוד הרבה עבודה.

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: