מסביב לעולם II – ניו זילנד

פינתנו "שליחים מסביב לעולם" לוקחת אותנו היום ליבשת הקטנה בעולם, אוקיאניה.

ניו זילנד היא מדינת איים בדרום מערב האוקיינוס השקט, המורכבת משני איים עיקריים ועשרות איים קטנים. ניו זילנד היא כנראה המדינה האחרונה שבה התיישבו בני אדם. האירופאים הראשונים הגיעו לניו זילנד ב1642 ומאתיים שנה לאחר מכן צירפו אותה לאימפריה הבריטית. כיום ניו זילנד עצמאית, למרות הצעות להיות חלק מאוסטרליה בעבר הרחוק כבר. בניו זילנד כ4.5 מיליון תושבים ואחת מהמדינות הפחות צפופות בעולם, 204 מתוך 243 מדינות וטריטוריות.

שליחי הסוכנות לניו זילנד יושבים באוקלנד, העיר הגדולה במדינה היושבת באי הצפוני ובה יושבים כשליש מתושבי ניו זילנד. בדו"ח איכות החיים לשנת 2012 אוקלנד נמצאת במקום השלישי, היא נמצאת במקום השלישי גם ברשימת הערים השוויוניות בעולם. באוקלנד נמצא ריכוז האוכלוסייה הפולינזי הגדול בעולם.

אז חוץ מזה, למה עוד לבחור בניו זילנד?

 • כשאומרים לנו קיווי, אנחנו חושבים על הפרי, אבל זוהי גם החיה הלאומית של ניו זילנד, ציפור שלא יכולה לעוף, וגם כינוי לתושבי ניו זילנד.
 • ניו זילנד הייתה המדינה הראשונה בעולם שנתנה לכל אזרחיה, גברים ונשים כאחד, זכות בחירה.
 • וולינגטון היא עיר הבירה הדרומית ביותר בעולם.
 • לניו זילנד 6000 ק"מ של קו חוף, 100 מתוכם באוקלנד.

חוף בניו זילנד

 • כמעט שליש משטח המדינה מכוסה ביערות.
 • מגדל סקיי באוקלנד הוא המבנה הגבוה ביותר בחצי העולם הדרומיקו הרקיע של אוקלנד.
 
 • לניו זילנדים, או ליתר דיוק למאורים, לתושבים הפולינזים שקדמו לאירופאיים, יש זעקת קרוב, ריקוד ההאקה המסורתי, שכיום נבחרות ניו זילנד השונות עושות לפני פתיחת כל משחק.
  YouTube Preview Image  
 • תגובות
20
 1. 23 באוגוסט 2017 at 17:59עדי נאה בלוך - השב

  שלום וברכה, מעוניינת להיות שליחה בניו זילנד ולהביא גאוה ליחידה. מאחורי שנות ניסיון, עשיר ומגוון, במשחק, חינוך, טיפול והנחיית קבוצות, למגוון גילאים ואוכלוסיות. אשמח אם תצרו עמי קשר. למייל אני נכנסת לעיתים רחוקות יותר, אודה לכם אם תצרו קשר לנייד שלי ותאשרו שקיבלתם את ההודעה שלי. יום עשיר ברגעי אושר, עדי. 0504933757

  Cancel
 2. 18 במאי 2019 at 13:49הדר פרץ - השב

  אני ובן זוגי אסף הכרנו בשליחות הארוכה מטעם הסוכנות היהודית, אנחנו מאמינים בעשייה ובשליחות ומתעניינים לעשות שליחות נוספות בניו זילנד, אשמח אם תוכלו ליצור עימנו קשר , תודה רבה הדר

  Cancel
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: