"ישראל היא הרבה מעבר לסכסוכים פוליטיים ומדבר עם גמלים"

"תחושת הסיפוק הגדולה ביותר שלי היא ללמד את אותם התלמידים, על ישראל ועל הצדדים החיוביים בישראל, להראות להם את היופי של התרבות הישראלית ולא את מה ששומעים בחדשות." מיה אבירם, שליחת הוראה בסן דייגו, קליפורניה, משתפת על הסיפוק הגדולה בעשיה שמלווה גם באתגרים לא פשוטים, ועל הסיבה ליציאתה לשליחות.

34581715_10216733462227784_784137711148597248_n

מדוע החלטת לעזוב את החיים בארץ ולצאת לשליחות?

החלטתי לעזוב את החיים בארץ ולצאת לשליחות בעיקר כי רציתי להביא משהו מהרוח ומהתרבות הישראלית. לצד זה גם רציתי להתפתח מבחינה מקצועית ולהתנסות בהוראה בארץ אחרת.

מה בשליחות מביא לך תחושת סיפוק?

אני עובדת בבית ספר צ'ארטר, כך שרוב התלמידים בבית הספר הם כלל לא יהודים ואין להם איזו נגיעה מיוחדת לישראל. תחושת הסיפוק הגדולה ביותר שלי היא ללמד את אותם התלמידים, על ישראל ועל הצדדים החיוביים בישראל, להראות להם את היופי של התרבות הישראלית ולא את מה ששומעים בחדשות. בקיצור לגרום לאותם התלמידות והתלמידים להבין שישראל היא הרבה מעבר לסכסוכים פוליטיים ומדבר עם גמלים.

מה האתגר הכי גדול בעשייה השליחותית?

בבית הספר שלי המורים לעברית מדברים רק עברית, מה שבתחילת כל שנה מקשה על יצירת קשר אישי, חזק ואמיתי עם התלמידים חדשים שמגיעים לבית הספר. אחר כך, בהמשך, כשהם כבר יודעים קצת אז זה יותר קל, אבל לוקח המון זמן לבנות קשרי אמון עם תלמידים חדשים.

מיה אבירם, סן דייגו, קליפורניה

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: