"תתנדב, תיקח יוזמה, תוביל פרויקטים ותגיע רחוק"

עומר קלדרון, שליח הסוכנות היהודית בקייפטאון לשעבר, בוגר תואר שני בחוג ליחב"ל באוניברסיטה העברית וכיום סמנכ"ל קהילה ב – Selina מסביר על הקשר בין הלימודים באוניברסיטה, השליחות בסוכנות היהודית ובניית קריירה.  

חווית הלימודים באוניברסיטה הייתה משהו מיוחד. אחרי התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה בקייפטאון הייתה חסרה לי חוויה סטודנטיאלית אמתית שדורשת יותר מאשר לקרוא כל היום. היה לי ברור שאני מתחיל את התואר השני ביחסים בין לאומיים באוניברסיטה העברית וששם אמצא את החוויה שחיפשתי. ההחלטה ללמוד בירושלים הייתה מידית גם בגלל המקצוע שרציתי ללמוד, אבל יותר מזה בגלל האווירה והחברים.

בסוף השנה הראשונה לתואר השני, הוצע לי ללמד ולתרגל כמה קורסים. היה נראה לי טבעי ללמד ולהשתמש בניסיון ההדרכתי שרכשתי במהלך השליחות מטעם הסוכנות היהודית בקייפטאון. שימוש במתודות למידה שונות, יציאה מהכיתה, יחס אישי ועוד. אני מקווה שהסטודנטים שלי נהנו כמו שאני נהניתי.

פרט לעובדה שבמהלך השליחות פגשתי את אשתי לעתיד ועד היום השנתיים של השליחות מוגדרות אצלי כטובות והמלמדות ביותר בחיים, אין לי ספק שהכישורים והמצבים איתם אתה מתמודד בשליחות, הם אלה שמעצבים אותנו בקריירה שלאחר מכן. האפשרות להוביל פרויקטים מאפס ועד ההוצאה לפועל, בתקציבים לא קטנים בכלל, התמודדות עם הבנה של מצבים ותרבות שונה, מאפשרת לך להבין דברים ולהיות מאותגר בצורה טובה, ומעל הכל, הניסיון שלנו כשליחים הוא כל כך מגוון ונרחב, שמאפשר לך לגעת ולהתנסות כמעט בכל נושא- הפקה, תוכן, חינוך, שיווק, מכירה, עמידה מול קהל, עבודת צוות, ניהול פרוייקטים, ניהול והקמת קהילות ועוד ועוד. כל אחד מהנושאים הללו מאפשר להתקדם לכיוונים שונים בקריירה.

אני כיום סמנכ״ל קהילה גלובלית בחברת מלונות חדשה שנקראת Selina. לראשונה זה הרבה זמן אני מצליח לשלב בין מה שמרגש אותי לבין מה שמשלם לי שכר דירה. לפני כ-3 חודשים עברתי לגור בפנמה סיטי – שם נמצאים משרדי החברה משם אני מקים ומנהל את הקהילה הגלובלית של העובדים והאורחים של החברה, וגם של הקהילה המקומית ב-20 לוקיישנים שונים במרכז ודרום אמריקה. המטרה המרכזית של הצוות שלי היא יצירת תוכן ואינג׳ייג׳מנט בין הלוקיישנים, העובדים, הקהילה המקומית והאורחים. בנוסף, בשנתיים האחרונות, ניהלתי את הקהילה של מידברן בארץ, וגם הייתי מנהל שיווק בחברת סטארטאפ.

העצה הטובה שביותר שאני יכול לתת היא להיות כמה שיותר מולטידיסיפלינרי. האפשרות לשלב נושאים שונים ולחבר אותם דרך נושא מחקר באקדמיה תקנה לך נקודות זכות רבות ועניין רב בעתיד. בנוסף לזה, ההמלצה המרכזית תהיה לקחת את הדברים בפרופורציות, ולדעת להנות מהתהליך. בנוסף לכך, הייתי ממליץ גם לקחת חלק בפעילויות סטודנטיאליות שונות – אגודה, פעילויות מפלגתיות, וכל דרך אחרת. זה פותח לסטודנט עולמות תוכן מדהימים. אותה עצה תהיה גם למי שנמצא רגע לפני עולם התעסוקה. בתחילת הדרך תִפּתַח ותתנסה בעולם רחב ככל שהעניין שלך מתיר. תתנדב, תיקח חלק ביוזמות שמעניינות אותך, תוביל פרוייקטים כאלה ואחרים. בשנתיים שלאחר התואר שלי היה לי חוק לא כתוב עם עצמי, שכשמציעים לי הצעה שנשמעת לי מעניינת, אני לא אומר לה לא. גם אם היא דורשת הקרבה גדולה של זמן ואנרגיה. כיום, אני מודה על כך מאוד. 

 

מסוגל/ת לזה? לחץ/י כאן
להרשמה לאירוע באוניברסיטה העברית לחץ/י כאן

 

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: