שרנסקי הוא אדם המונע מן המחויבות היהודית שלו

נתן שרנסקי הנו מנהיג מופת בעייני. לא רק משום עבודתו בסוכנות כמנהיג יהודי, אלא גם כמחנך ואקטיביסט ציוני. סיפור חייו מורה על הדרך הנכונה בה צריך לפעול מנהיג מן הקהילה. לאחר הכרותי עמו, משמתי היא להטמיע את דרכו האידיאלית בקהילה היהודית ומחוצה לה - דור גיוטע

להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן

 

נתן שרנסקי מכהן כיו"ר הסוכנות היהודית במשך תשע שנים, מתוכן אני משרת שנתיים כשליח קמפוסים באוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו. לשמחתי, היו לי הזדמנויות רבות לדבר עמו באופן אישי וללמוד מתפיסותיו לגבי ההיסטוריה ועתידו של העם היהודי.

לפני כחצי שנה זכיתי ללוות את נתן למלון בו שהה בוושינגטון, די. סי. בהליכה זו, דנו בחששות שלי לעתידו של העם היהודי. בשיחה משמעותית זו, הבנתי עד כמה נתן הוא אדם מרשים ומנהיג מופת. הוא יכל לראות הרבה מעבר למה שדמיינתי, ודן עמי בפתיחות על החששות והתקוות שלי בעבור הקהילות היהודיות בארץ ובגולה. לאחר שיחות ממשוכות עם נתן אני יכול לומר בגאון כי אני גאה לשרת תחת הנהגתו. כחלק מהמסורת היהודית, אנו מדקלמים את תפילת "העמידה" ובה אנו מתפללים להשם; “הָשִׁיבָה שׁוֹפְטֵינוּ כְּבָרִאשׁוֹנָה, וְיוֹעֲצֵינוּ כְּבַתְּחִלָּה", קרי החזר לנו את השופטים הגבוהים שהנהיגו אותנו בראשונה ואת היועצים שיעצו לנו בתחילה. כיום, יותר מתמיד, אנו זקוקים לאלו שביכולתם לשפוט בין אמת לשקר ואלו שיוכלו לייעץ נכונה ולהבדיל בין נכון לטועה. על מנהיגי הקהילה היהודית להראות יכולת להבדיל בין נכון לטועה, את האומץ לבחור בדרך הנכונה ולדבוק בה. כראות עיניי, תפילה זו מתייחסת לנתן שרנסקי, ולכן אני אסיר תודה שזכיתי לשרת תחתיו כשליח קמפוסים בתוכנית "עמיתי ישראל". לסוכנות היהודית יש יותר מ -2,000 שליחים המשרתים ברחבי התפוצות, ואני גאה להיות אחד מהם. באותו יום בוושינגטון סיפרתי לנתן על הקשרים שפיתחתי עם סטודנטים ערביים באוניברסיטה שלי. נתן גילה עניין רב בעבודתי ועזר לי לחדד את חשיבות התפקיד שלי כשליח הסוכנות היהודית. שיתפתי אותו בקשר שיש לי עם מספר סטודנטים שאינם תומכים בישראל, סטודנטים שלצערנו אינם מכירים את עובדות על המדינה היהודית. שיתפתי אותו בשיחה בריאה שניהלתי עם התלמידים האלה, איך בעזרת ערבית שבורה, פק"ל קפה, חיוך חם והרבה הבנה, הצלחנו למצוא תחומי עניין משותפים שעזרו לנו לפתח דיאלוג בריא. בעקבות השיחה עם נתן התחייבתי לפעול למען עתידו של העם היהודי - לנסות כמיטב יכולתי לתרום לקהילה שכולנו יכולים להיות גאים בה. בזכות שיחה זו, עבודתי עם הסטודנטים הפכה לממוקדת וחזקה יותר.

היום, אחרי שנתיים בקמפוס, אני יכול למדוד בביטחון את ההשפעה שלי על האוניברסיטה. בעזרת התוכן שנתן העניק לי כמחנך, מנהיג יהודי ופעיל פרו-ישראלי הצלחתי לתרום לקהילות היהודיות בשליחות שלי. אני מתפלל מעומק לבי שדרכינו ייפגשו שוב, ושתהיה לי הזדמנות נוספת ללמוד ממנו.

תודה לך, נתן, על עבודתך הנחושה והמתמדת, על מסירותך ומחויבותך לשיפור עתידו של העם היהודי וטיפוח מנהיגי הקהילות היהודיות השונות. אני מעודד מנהיגים יהודיים נוספים להצטרף אליי ולקמפיין: #CelebrateWithNatan.

 

דור גיוטע- שליח קמפוסים בהלל, סן דייגו, קליפורניה.

מתוך: http://www.sdjewishworld.com/2018/03/02/sharansky-prompted-his-jewish-commitment/  

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: