שמונה סיבות מדוע שווה להיות שליח של היחידה- יניב מתן לוי

שמונה סיבות מדוע שווה להיות שליח של היחידה יניב מתן לוי, שליח הסוכנות היהודית לאוניברסיטת קורנל בצפון מדינת ניו יורק, אחת משמיניית ליגת הקיסוס האקדמית בארה״ב מספר לנו למה לדעתו הכי שווה להיות שליח של היחידה. *להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן   הרבה פעמים אני נשאל מהן הסיבות שבגללן החלטתי לקום ולצאת לשליחות, מה דחף אותי לצאת למסע בקרב יהודי צפון אמריקה. אני מההר לענות ולהגיד כי יש הרבה יותר משמונה סיבות להצטרפותי לשורת האנשים האיכותיים סביבי שבאו לשנות, ליזום וליהנות. זה מדהים לקחת חלק בחוויה מאתגרת, מרתקת.
  1. דברים שרואים מכאן
תרומה אישית לתדמית מדינת ישראל-לאור הסכסוך הישראלי-פלסטיני דעת הקהל לרוב שלילית.היציאה לשליחות מעניקה לי את הזכות להציג ולהראות נקודת מבט חדשה ורעננה מהצד הישראלי, להשמיע את קולי ולשתף בסיטואציות מחיי היומיום.
  1. מעירים את הדוב משנת חורף ארוכה
אדישות סטודנטים יהודיים לישראל בקמפוס היא אחד האתגרים שעומדים בפני כל שליח. ככל שמחזור הגילאים של הסטודנטים צעיר יותר כך אנו נתקלים בפחות ידע ועניין בנושא. בפגישותיי איתם אני מצליח לחשוף אותם למתרחש ולפתח איתם דיון פתוח בנושאים מגוונים כגון: תנועת החרם,הסלמה בדה-לגיטמציה של ישראל.הדיונים גורמים להם לעניין והם מתחילים לגבש דעות עצמאיות על המתרחש.
  1. נשימה עמוקה
ניקוי ראש בארה"ב אחרי התואר זו החלטה נפלאה ואמיצה. ניתוק מהעולם התובעני של הלימודים ופתיחות לעולם של התנסויות וחוויה זה אחד הדברים הטובים ביותר שקרו לי.
  1. אורתודוכס, קונסרבטיבי ורפורמי יוצאים לפאב...
הביקור הראשון שלי בארה״ב היה בגיל 22, בביקור זה נחשפתי לראשונה ליהדות אחרת, שונה ממה שהכרתי. יהדות מגוונת שטומנת בתוכה כל הרבה מאפיינים זהים ובו בזמן שונים. המחשבה התרחבה ויחד איתה הלב ובזכות זה כיום אני מוקף קהילה מגוונת, אוהבת ועוטפת. יש לי מעין משפחה רחוק מהמשפחה.
  1. מאבק בדה-לגיטימציה
החרם האקדמי הגובר ושדולות שונות כנגד קיומה של מדינת ישראל באוניברסיטאות אמריקאיות מעמיקים את משמעות התפקיד שלנו בקמפוס.הם נותנים לנו אור-ירוק להיות האסטרטג מאחורי הקלעים. אנחנו מקור ידע והשראה לסטודנטים וקול משמעותי בקמפוס בתחום.
  1. מחשבה הופכת למציאות
מתי בפעם האחרונה הוצאתם או יצרתם פרויקט משלכם? מחשבה יצירתית ועשייה נכונה הביאה אותי ליצירת פרויקטים נפלאים,פעלתי ונגעתי בתחומים רבים.עשייה מהסוג הזה מביאה לסיפוק והגשמה עצמית. קשה להסתיר את החיוך שמבצבץ בפי כשאני רואה את הסטודנטים משתפים פעולה בתוכניות שלי ומגלים עניין בתכנים שאני מעביר.
  1. נטוורקינג כבר אמרנו?
נוכחות בכנסים שונים, לחיצות יד עם שגרירים וצעירים משפיעים בתחומים רבים. אני לומד הרבה מיומנויות וצובר ניסיון רב בנטוורקינג עם העולם הגדול,מחליף מידע ונחשף לשיחות מרתקות.
  1. התמונה הגדולה
שנה או שנתייים בארה"ב\ קנדה זה חלומי ! אנחנו מבלים סופ"שים בטיולים מטורפים, אוכלים במסעדות בעיר הגדולה ומכירים אנשים מרתקים שלא היינו מכירים בשום הזדמנות אחרת.. תאמינו לי שעוד לא ראיתם מה יש לעולם להציע. תעשו לעצמכם טובה ופשוט תתחילו לחוות, להנות ועל הדרך להשפיע.  
  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: