"פגשתי חברים שגרים 3000 מייל ממני ושהם בדיוק כמוני"

"בתגלית פגשתי חברים שגרים 3000 מייל ממני ושהם בדיוק כמוני פשוט ממדינה אחרת, ויצרתי קשרים שיישארו איתי לעולם. הם גרמו לי לרצות להכיר את התרבות האמריקאית כמו שהם התלהבו מהתרבות הישראלית"-  עמית דוד עמית דוד, שליחתנו בקמפוס UCLA שבקליפורניה, מספרת על 5 דברים שהיא גילתה בתגלית ושעוזרים לה היום בשליחות:   להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן עמית דוד
  1. ראיתי את ישראל לראשונה ממשקפיים של יהודים צעירים מהתפוצות
  2. למדתי להעריך את הדברים שעבורי היו הכי בנאליים או דברים שהייתי רואה בישראל כל יום, כמו לדוגמא תבלינים בשוק, אוכל ישראלי, האופי החם והישיר של הישראלים. זו הייתה הפעם הראשונה שראיתי מישהי רואה את הכותל בפעם הראשונה ובוכה מהתרגשות. זה גרם לי להעריך את העובדה שאני גרה במקום שעבור אחרים הוא קדוש ומיוחד, ובשבילי הוא פשוט בית.
  3. הרגשתי שראיתי עולם דרך החברים האמריקאים שלי בטיול, פגשתי חברים שגרים 3000 מייל ממני ושהם בדיוק כמוני פשוט ממדינה אחרת, ויצרתי קשרים שיישארו איתי לעולם. הם גרמו לי לרצות להכיר את התרבות האמריקאית כמו שהם התלהבו מהתרבות הישראלית.
  4. ראיתי יהדות אחרת. ראיתי בנות שעשו בת מצווה ויודעות להתפלל לקראת שבת כי זה לא משהו אקסקלוסיבי בארה"ב. ראיתי שהיהדות איתה הם גדלו בבית כנסת זו יהדות של כיף ולא של חובה או מצוות, משהו שהן אהבו לעשות. הן למדו עברית ועלו לתורה וזה משהו שבחיים לא חשבתי עליו בשביל עצמי כשראיתי את אחי הגדול לומד לקראת בר המצווה שלו. בימים אלו בשליחות אני לא יכולה להסביר כמה אני נהנית לחקור באופן מעמיק מהי יהדות בשבילי ואיך אפשר להביא אותה בצורה כיפית למשפחה שאני אקים. לא יהדות של חוקים והלכה אלא יהדות של שינוי חברתי ושל כוח קהילתי. בשליחות חוויתי בפעם הראשונה עליה לתורה, וזה משהו ששמעתי עליו לראשונה כסטודנטית ישראלית בתגלית.
  5. למדתי גם לצחוק עלינו הישראלים, ולמדתי מה האמריקאים אוהבים באופי שלנו ומה יותר קשה להם לקבל אצלנו.
  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: