נתן שרנסקי- איש של שותפות

"אף פעם לא חשבתי שיציאה לשליחות של הסוכנות היהודית בקהילה היהודית בסינסינטי תוביל אותי אל הרגע שבו אמצא את עצמי יושבת עם נתן שרנסקי - אגדה חיה – בחברותא, לומדת טקסט יהודי"- מאיה מורג

 

להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן

 

היה זה בוקר קריר בנובמבר, במהלך הכנס השנתי של השליחים. בחנו את מה שהמספר 70 עוסק בו, וניסינו לחזות ולחשוב על ישראל בשנות -70 שלה. התרגיל הזה היה הפעם הראשונה שהצגתי את עבודתי בפני "בית הספר לשליחות", יוזמה חדשה של הסוכנות היהודית, שמטרתה להתמודד עם אתגרים ייחודיים של שליחים בעולם של ימינו ובעידן חדש ליחסי ישראל והתפוצות.

מתרגשת מההזדמנות של שיחה פרטית וקרובה עם נתן, שמרתי על פי והמתנתי לשמוע את מחשבותיו. אבל נתן, בדרכו הצנועה, היה מעוניין להקשיב לפני שדיבר. הייתה לנו שיחה נחמדה, ומלאת הומור. כששיחתנו הסתיימה, נקראנו בחזרה למעגל של כל הנוכחים בפגישה, והייתי צריכה לחלוק עם שאר החדר את השיחה שהייתה לי עם נתן.

אף שהזדמנות זו הייתה ראויה לציון, תחושה זו של היכרות ואינטימיות עם נתן לא חלה רק על מי שיושב איתו אחד על אחד ללימוד טקסטים יהודיים. נתן - ללא תלות בתפקידו, בניסיון החיים שלו ובידע שלו - נשאר אדם נגיש לכל שליח ושליחה. זו בדיוק הסיבה מדוע אני מלאת השראה לחלוק את שיחתי עם נתן לאחר שהסוכנות היהודית חגגה את הישגיו בארגון ב -7 במרס בניו יורק.

כשאני חושבת על נתן, מופיעה לנגד עיני דמות הרואית של הסרבן, של האיש שצם במשך 400 יום, איש שמסמל צדק, אומץ. אבל אני רואה גם תמונה אחרת, הרבה יותר מוחשית. איש צנוע וישר,  איש של חזון ואמונה. אדם המאמין בעבודה קשה ובכנות, שיעשה הכל לטובת מה שהוא מאמין בו, לטובת בני אדם, ולטובת העם היהודי. אני חושבת על חוש ההומור שלו, המלווה תמיד עם חיוך ועם היכולת לצחוק ולא לקחת את עצמו יותר מדי ברצינות.

מעל לכל זאת, נתן הוא איש של שותפות , איש שרואה את התמונה הגדולה יותר, מבלי לוותר. הוא אדם שזוכר למה הוא עושה מה שהוא עושה, ויש לו את הכוח ואת העתיד של העם היהודי ככוכב הצפון שלו.

נתן לימד אותי את החשיבות לראות את התמונה הגדולה יותר, לזכור את הצורך לשמור על עתידו של העם היהודי, ועל החשיבות של יצירת שותפות אמיתית - שותפות שנאבקת על אחדות, מכבדת את כל הצדדים על השולחן, מלמדת אותנו לקבל את השונה מאיתנו.

 

מאיה מורג, שליחת בינה בסינסינטי, אוהיו.

כתבה מתוך העיתון: The Times Of Israel

   

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: