משליחות לקריירת סטארט – אפ

" אני מרגישה שגם פה יש לי הזדמנות לעשייה משמעותית ולעבודה עם אנשים מדהימים, גם פה למילים "חזון" ו"הגשמה" יש את אותה המשמעות כמו בעולם שכולנו מכירים היטב"- עינת דהרי

להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן

20171026_150631(0)

לפני 10 שנים חזרתי משליחות קהילתית בת שנתיים בקהילה מקסימה בצפון-מרכז פלורידה. באופן טבעי, עם החזרה, הדרך הובילה אותי להמשיך את העשייה השליחותית ה"קלאסית" גם בארץ. סיימתי תארים בתחום (כמובן) בממשל כולל בתכנית דיפלומטיה בינלאומית ותואר שני בתקשורת פוליטית. עד לפני שנה עבדתי בתפקידי ניהול-חינוך-עולם יהודיים, שכולנו מכירים בנוף. בין היתר ליוותי חיילים בודדים כרכזת בגרעין צבר, ריכזתי שליחי צופים ו- JCC ביחידה לשליחות, הנחתי את הכשרות הש"שנים, ניהלתי מספר תחומים בפרויקט מסע ועד לפני שנה ניהלתי למעלה מ-100 מדריכים כמנהלת תחום חינוך בחברת ייעוץ והדרכה-דיבייט. כל השנים תמיד התנדבתי והשתלבתי במגוון התנדבויות ויוזמות שקשורות לעולם היהודי ולקשר עם ישראל. בשנתיים האחרונות הרגשתי שהעולם הזה של המגזר הציבורי והעולם היהודי מתחיל להיות מוכר ונוח מדי, והחלטתי שהאתגר הבא שלי נמצא בתחום ההייטק, מחוז שהוא כביכול מאוד רחוק מתחומי העשייה שלנו כשליחים. כמה שמחתי שהאינטואיציה שלי היתה נכונה ואכן הנסיון שצברתי מתבטא מדי יום גם בעולם הזה.  

אז מה אני עושה כיום? משמשת כ- Knowledge & Collaboration Manager בחברת הסטארט-אפ הישראלית WalkMe. בתפקידי אני אחראית על בניית אסטרטגיה והובלת תהליכי ניהול הידע הפנים ארגוניים, לצד תפעול פלטפורמות טכנולוגיות שמסייעות בניהול הידע ובתהליכי התקשורת הפנימיים. המטרה העיקרית שלנו היא לוודא שכל עובד יודע היכן למצוא את התוכן המקצועי שמסייע לו בעבודתו והיכן ניתן לשאול שאלות מקצועיות ולקבל עליהן תשובה מהירה ומדויקת. נשמע פשוט, נכון? תוסיפו לזה עשרות מחלקות, צוותים, כ- 550 עובדים בארץ ובחו"ל (ארה"ב, אוסטרליה, אירופה ועוד) ואת העובדה שמדובר על סטארטאפ צעיר שצומח במהירות רבה, מוצר מדהים שמתפתח כל כמה חודשים וכבר ניהול הידע הופך לאתגר. הצוות שאני מנהלת מתחזק באופן שוטף את מאגרי הידע של החברה, דואג שהידע יהיה נגיש ומהימן, מספק שירותי כתיבה טכנית מקצועיים ודואג להטמעת המוצר של החברה על גבי מערכות פנימיות שלנו.

איפה אני עובדת? WalkMe כשמה כן היא, מסייעת להוליך את משתמש הקצה להיכן שהוא רוצה להגיע. החברה פיתחה כלים שמתלבשים על כל אתר או תוכנה ומספקים סט של אלמנטים ויזואליים המדריכים את המשתמש בהתאם לפעולות שהוא רוצה לבצע עד הגעה ליעד והשלמת הפעולה. תדמיינו לעצמכם שאתם רוצים לבצע פעולה בחשבון הבנק שלכם, הגעתם לאתר האינטרנט או לאפליקציית המובייל וביליתם כמה דקות טובות בנסיון להבין איך לבצע את הפעולה שרציתם או גרוע מזה לא הצלחתם לבצע את הפעולה ועכשיו אתם צריכים להתקשר לבנק או לנציג שיתמוך בכם. WalkMe בעצם מקצרת לכם את הזמנים ומייעלת את התהליך באמצעות זיהוי מראש אילו פעולות התכוונתם לבצע מהרגע שהתחלתם להיות באינטראקציה עם האתר ובהתאם לזה מוצע לכם ליווי מתאים. אחד הדברים המיוחדים הוא שהמוצר מותאם עיצובית לאתר ולכן בחווית המשתמש שלכם לא תרגישו שזה לא חלק מובנה מהאתר המקורי עצמו. יש לנו כיום למעלה מ-1,400 לקוחות, בהם למעלה מ-25% מהחברות בפורצ'ן 500.

אילו חיבורים מצאתי לשליחות? בפן האישי והמקצועי התפקיד מעניין ומאתגר ומאפשר לי חשיפה מדהימה לכל תחומי החברה, שכן הוא כולל בתוכו עבודה רוחבית עם כלל מחלקות החברה בארץ ובחו"ל. החיבור הראשון הוא בהתנהלות בסביבת עבודה מולטי-תרבותית דוברת אנגלית. במרבית משרדי ההייטק ההתנהלות המקצועית בחברה היא באנגלית בלבד ומשרדי החברה נמצאים בארץ ובחו"ל. אתם לא מאמינים כמה נסיון צברתם מהתנהלות באנגלית מול קולגות ואנשים שעבדתם מולם או הדרכתם במהלך השליחות. עמידה מול קהל, הדרכה באנגלית, התנהלות מקצועית ואישית באימיילים, היכולת להתנסח יבואו לכם בקלות רבה ויסייעו לכם להגיע לרמת נוחות גבוהה בכל הקשור לדיבור, כתיבה, יצירת תכניות עבודה ועוד. החיבור השני קשור לכך שהמשרדים הינם קולטי עלייה, מכיוון שלקוחות החברה ברובם מחו"ל, רבים מעובדי החברה בארץ דוברי אנגלית (ושפות נוספות) שפת אם. המשמעות היא שהרבה מהעובדים במשרד בישראל הם למעשה בוגרי תכניות שכולנו מכירים: מחנות קיץ יהודיים, תכניות תגלית ומסע, עולים חדשים וישנים. אחד העובדים בצוות שאני מנהלת הוא עולה חדש וההיכרות המקדימה שלי בתחום הפכה את החיבור בינינו למצוין מהרגע הראשון וסייעה לו בקליטה בארץ. יצא לי כבר להכיר לא מעט אנשים במשרד שהיו באותו מחנה קיץ שבו הדרכתי או למדו באוניברסיטה שהייתה בעיר השליחות. מרגישה גאווה רבה לעבוד במקום שמספק מקומות תעסוקה רבים ואיכותיים לאוכלוסייה שמאוד קרובה לליבי עוד מתקופת השליחות.

אז אל תהססו לעשות את הצעד הזה שדוחף אתכם קדימה למקומות חדשים ומאתגרים- רק דברים טובים יגיעו משם. שמחה כל יום להגיע למקום העבודה השלי, בנוסף לכך שהצמיחה והלמידה בתפקיד הם בקצב מאוד מהיר אני מרגישה שגם פה יש לי הזדמנות לעשייה משמעותית ולעבודה עם אנשים מדהימים, גם פה למילים כמו חזון והגשמה יש את אותה המשמעות כמו בעולם שכולנו מכירים היטב.

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: