משליחות לנטוורקינג ודיפלומטיה

"אחרי סיום השליחות הרגשתי שהשד השליחותי עדיין בוער בי, ורציתי להמשיך ולעסוק בתחום" - מאור טירי
להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן
 מאור טיריבתמונה: אחיותיו המאמצות לשליחות
מיד אחר סיום השליחות במחנה הקיץ ידעתי שאני מחפש את האתגר הבא ובעקבות קיץ מהנה ומספק מאוד ידעתי שאני רוצה להיות שליח צעיר ולהמשיך לתרום ולהיות חלק מהחיבור בין מדינת ישראל והחברה הישראלית לבין יהדות התפוצות.
לאחר המיונים התקבלתי להיות שליח צעיר בקהילת מטרו ווסט ניו גרזי. קהילה מדהימה ששימשה לי כמשפחה לכל דבר ועניין. הייתי חלק ממשלחת של כ 10 שליחים, ושמשתי כשליח הצעיר האורתודוקסי של המשלחת.
כחלק מתפקידי עבדתי בכ4 קהילות שונות שאחת מהן הייתה רפורמית והשאר היו אורתודוקסיות, בשני בתי ספר ובמרכז קהילתי אחד. עקב העבודה המרובה והעובדה שהשליחות אותה התחלתי הייתה שליחות חדשה שלא הייתה כמותה בעבר בקהילה, נכספתי לעולם חדש של אנשים מדהימים וטובים בעלי לב רחב שחשפו בפני עולמות שונים ומדהים. 
כך נחשפתי לעולם הנטוורקינג, הדיפלומטיה ולמפגשי הקריירה.
במהלך השליחות עשיתי מגוון רחב של פעילויות, כאשר כל אחת מהן העניקה לי כלים רבים. בלי האנשים שליוו אותי במוסדות השונים ובפדרציה, לא הייתי מצליח להגיע לדברים אליהם הגעתי.
אחרי סיום השליחות הרגשתי שהשד השליחותי עדיין בוער בי, ורציתי להמשיך ולעסוק בתחום.
ראשית, נרשמתי ללימודים ולאחר מכן חיפשתי עבודה בתחום. לאחר שנתיים מצאתי את העבודה בה אני עוסק כיום במחלקה ליחסים בינלאומיים של משרד המדע והטכנולוגיה. המחלקה שלנו חתומה על הסכמים בינלאומיים רבים בתחומי המדע, הטכנולוגיה והחלל. מעבר לכך המחלקה מפיקה כנסים בינלאומיים אליהם מגיעים מדענים ישראלים ומדענים זרים שיוצרים שותפיות בתחומים שונים. אני חייב לומר שפעם שליח תמיד שליח! כיום אני מרגיש שאני חלק מהחיבור של מדינת ישראל אל התחום המדעי.
מאור טירי, שליח עבר במטרו ווסט, ניו ג'רזי  2014-2015.
  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: