מכתב מבולטימור – סימונה ויינברג על הימים הראשונים בשליחות באוניברסיטת ג'ונס הופקינס

שלום לכולם,

אני אתחיל בלהודות שאין תוכן בבלוג של השליחות הציונית שלא קראתי כשהייתי מועמדת לשליחות, ואת חלקו קראתי אפילו יותר מפעם אחת, כל זה בניסיון להבין איך השליחות הזו הולכת להראות. זו בהחלט הרגשה מוזרה להיות זו שכותבת כאן, להביט מהצד השני כשליחה ולא כמועמדת או כשוקלת לצאת לשליחות.

אז אני התחלתי, ממש לפני מספר ימים, את השליחות הציונית שלי בארצות הברית, בהלל באוניברסיטת ג'ונס הופקינס הממוקמת בבולטימור, מרילנד. קצת הזוי שאמצע אוגוסט עכשיו ובחוץ מבול וסופת ברקים, אבל זה גם בהחלט חלק מהחוויה. יש לי את הזכות להיות השליחה הראשונה במקום ולפתוח תפקיד חדש בקמפוס עם צוות מקומי מקסים במיוחד.

הגעתי לעולם השליחות הציונית אחרי שתי שליחויות קצרות למחנות קיץ בארה"ב. כבר בתחילתה של השנה השלישית לתואר, שקלתי לדחות את היציאה לשוק העבודה הלחוץ ולצאת לשליחות משמעותית בחו"ל. כשכבר ידעתי שאני הולכת להגיש מועמדות לשליחות נתקלתי במודעה בפייסבוק של התאחדות הסטודנטים והסוכנות היהודית שדיברה על מלגה נחמדה של חצי משכר הלימוד בתמורה לסדרה של מפגשים מכינים לשליחות. אחרי תהליך לא קצר של מיונים וראיונות מצאתי את עצמי מתחילה את הקורס שכונה לימים ה-עתודה.

מדובר במעין קורס הכנה לשליחות שמתמקד בנושאים מגוונים כמו החברה הישראלית, זהות יהודית, מיומנות הסברה ועוד. כל זה במטרה לפתוח מולנו את העולם המורכב של השליחות דרך העולם המורכב עוד יותר של העם היהודי. בין מכינת בינה, מוזיאון ישראל, תיאטרון גשר ועיריית שדרות,  העתודה הייתה חוויה משמעותית שהפגישה אותנו עם תכנים חדשים, שאלות חדשות ובעיקר אנשים חדשים. אותם מועמדים שחולקים אותו תהליך, לעיתים מייגע, של מציאת השיבוץ המתאים לאוניברסיטה, קהילה או תנועת נוער אי שם ברחבי העולם. הקורס היה הזדמנות מעולה לפגוש שליחים לעתיד שחולקים אותה חוויה. כשהקורס התחיל אף אחד מאיתנו לא ידע איפה נמצא את עצמנו עוד כמה חודשים והנה היום אנחנו בבולטימור, סן פרנסיסקו, וונקובר, ניו ג'רזי, מסצ'וסטס (מי שמצליח לבטא מתקבל אוטומטית) ואפילו עוד מעט באורוגואי ומלבורן.

אז למרות שקראתי חוויות של לא מעט שליחים, קשה להגיד מול מה בדיוק אני עומדת היום ומה מצפה לי בשליחות החדשה הזו, אבל אני בהחלט יכולה להגיד ולהמליץ לכל מי שחושב על הדרך הזאת, לעבור דרך העתודה שמרככת את הכניסה לעולם תוכן חדש בדרך לשליחות.

בהצלחה לכל השליחים החדשים והותיקים ועל כל מי ששוקל וחושב על להתחיל את הדרך החדשה הזו...

רוצים גם להצטרף לתוכנית העתודות שלנו - לקבל מלגה ולצאת לשליחות? כנסו ושלחו לנו את קורות החיים שלכם.

סימונה, שניה משמאל, עם צוות הלל ג'ונס הופקינס בקבלת שבת

 סימונה וינברג היא בת 24 מנצרת עילית, בוגרת תואר ראשון במדע המדינה וגיאוגרפיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בוגרת המחזור הראשון של תוכנית המלגה של הסוכנות היהודית והתאחדות הסטודנטים - עתודות.

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: