מגשימים חלומות – ליאור יפה מספר לכם על הכשרת השליחים שלנו

דמיינו לכם עולם של שליחות. עולם של ערכים, זהות, רצון לבצע שינוי, כמיהה להוביל וחלומות אין קץ. עכשיו התעוררו ולחצו על הלינק מטה במידה וזה החלום שלכם, שכן זה מה שאנחנו עושים בסוכנות היהודית - מגשימים חלומות. חלומות של עליה, חלומות של חיזוק הקשר, חלומות של הגשמה עצמית ובעיקר מממשים חלום אחד ישן-חדש שנקרא ציונות.

במהלך השבועיים האחרונים השתתפתי עם עוד כבערך 120 ח'ברה צעירים בגילאי 18-30 בקורס הכשרת שליחים בכפר הנוער קרית יערים. השליחים החדשים משובצים בכל העולם כשליחים בקמפוסים, שליחים קהילתיים, שליחי שנת שירות וכן שליחי בתנועות הנוער השונות. למרות המטען השונה שמגיע איתו כל שליח ושליח עתידי לשער שבקרית יערים, ניתן להבחין באופן נסתר בחוט שני שעובר בין כולנו וזאת העובדה שהננו חולמים.

צילום קבוצתי של המשלחת

ההכשרה, כשמה כן היא, מטרתה לספק לנו את הכלים והמיומנויות לתפקוד מיטיבי כשליחים בתפוצות. כמו שאתם יכולים לשער, לוח הזמנים הצפוף רווי בתכנים מגוונים הרלוונטיים איש איש לשליחותו וכוללים יהדות, ציונות, הסברה, סיורי שטח בפריפריה ובירושלים, שותפויות בין קהילות בארץ ובתפוצות, פרויקטים ענפים שהסוכנות לוקחת בהם חלק, הרצאות של ראשי קהילות מהעולם ובאמת קצרה היריעה מלהכיל את האוצר הגלום בשבועיים שכאלה.

במיונים לשליחות נשאלתי כיצד אני רואה את השליחות והאנלוגיה שעלתה בראשי מיד הייתה מגדלור, שכן מגדלור איננו מתפקד רק כמסמן את הדרך לחוף מבטחים לספינה בעת צרה אלא גם כמקור אור. בהכשרת שליחים התחזקה דעתי ודעת חבריי כי איננו באנו "להציל" איש אלא להשלים ולזקק את דעתו של האדם. ישראל כמקור אור מהרובד הדתי, דרך הרובד התרבותי ועד הרובד החברתי היננה המגדלור מכווין שמליוני יהודים מסביב לעולם רואים בישראל לאו דווקא לחוף מבטחים אלא גם להארה פנימית.

בהכשרה ניתן דגש לא רק לתכנים הפורמליים, כמצוין מעלה, אלא גם לאספקט הפרסונלי שכן האתגר מתחיל בנו. הקשרים והחברויות שנוצרות בעת שיח פורה אודות הלבטים והמטרות בשליחות נרקמות באופן תדיר. התמיכה מצוות המדריכים בעת חששות שעולות, נעשות בהבנה והכלה, וכן הסקרנות וחוסר הסבלנות לצאת לשליחות נצפית בכל פינה ופינה.

בשבועיים האחרונים השכלתי להבין כי בשליחות זו אנו כותבים ברגעים אלה ממש את חזונו של העם היהודי במדינת ישראל בפרט ובתפוצות ככלל, באמצעות העיפרון שמספקת לנו הסוכנות היהודית בעת יציאתנו את הארץ. לכן, בשם כלל חבריי מתחייבים אנו כי נישא חלומנו בתרמילנו למדינת היעד ונצייר את זהות העם היהודי לא רק באמצעות העיפרון אלא בעיקר באמצעות החלום.

רוצים גם? לחצו להגשת קורות חיים ואולי גם אתם תגשימו חלום.

ליאור יפה, שליחנו הנכנס לקליבלנד אוהיו

ליאור יפה, בן 26 מאוניברסיטת תל אביב, הינו השליח הנכנס להלל קליבנד, שבמדינת אוהיו בארה"ב.

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: