"לכולנו יש סיפור אישי שראוי לספר"

"זכרו מה הסיפור שלכם ומדוע הוא מייחד אתכם. אל תפחדו להביא מורכבות ולעבד אותה שם יחד איתם."

נעה גולדשמידט, שליחת סמינרים ציוניים בשנים 2016-2017, מספרת על חוויית השליחות שלה, על קשיים והסיפוק האדיר, ונותנת טיפ לשליחים העתידיים.

יצאתי לשליחות כי רציתי לצקת תוכן ומשמעות נוספים לטיול הגדול שלי. ללמוד על הקהילה באוסטרליה ולנסות להביא את הסיפור שלי אליהם. השליחות מלאת אתגרים ולצדם גם סיפוק אדיר. האינטנסיביות של המחנות הייתה מאתגרת אבל גם כ"כ כיפית. בזכות אינטנסיביות זו זכיתי בחברים לכל החיים. גם עם הצוות הישראלי וגם עם הצוות האוסטרלי.

היו אין ספור רגעי סיפוק במהלך השליחות, לפחות כל יום. שיחות אישיות עם חניכים תמיד היוו מקור עצום לסיפוק. זה מדהים איך אפשר לייצר תהליך חינוכי כ"כ משמעותי בזמן כ"כ קצר.

השליחות נתנה לי כלים וחוויות בלתי נשכחות לחיים. חברים ורגעים. אני מרגישה שיחד עם החניכים האוסטרליים גם אני עוצבתי בעוד טפח. השליחות זו חוויה מעצבת זהות בכ"כ הרבה רמות וזוויות. חזרתי עם זהות יהודית וישראלית הרבה יותר מגובשים. שליח הסמינרים הציוניים לפי דעתי צריך להיות עם ענווה, יכולת לעבוד בצוות, פתיחות אמיתית, כנות ותשוקה להביא את הסיפור הישראלי.

הטיפ שלי לשליחים לעתיד הוא- צאו לשליחות עם ראש ולב פתוחים לרעיונות ואנשים חדשים. זכרו מה הסיפור שלכם ומדוע הוא מייחד אתכם. אל תפחדו להביא מורכבות ולעבד אותה שם יחד איתם.

״האדם נברא בתור שליח את העובדה שמישהו חי בזמן מסוים, בתקופה מיוחדת, ובמקום מוגדר, ולא נולד בתקופה אחרת ובנסיבות אחרות, נוכל להבין אלף ורק אם נקבל את עצם הרעיון בדבר שליחותו של האדם…" (הרב סלובייצ׳יק)

לכל אדם יש את היכולת להיות שליח, זה דורש עבודה וכיוון של הלב ושל החשיבה, אבל לכולנו יש סיפור אישי שראוי לספר. לכולנו יש סיפור ישראלי ויהודי שראוי לספר. השלב הראשון ביציאה לשליחות היא להבין מה הסיפור שלך ולהצליח לספר אותו לעצמך. רק אחרי שסיפרת לעצמך, אפשר לגשת לנסות לספר אותו לאחרים.

נעה גולדשמידט, שליחת סמינרים ציוניים בשנים 2016-2017

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: