לא יכולתי לסרב להזדמנות לקחת חלק במפעל חינוכי כל כך נדיר ומיוחד בקהילות היהודיות באוסטרליה"

רותם כהני יצאה פעמיים למשלחת הסמינרים הציוניים, היא מספרת לנו על החוויה האדירה והסיפוק הגדול, לצד האתגרים שליוו אותה במשלחת. לא נגלה, רק נגיד שהטיפ שלה לשליחים העתידיים זה להשקיע את כל כולם בעשייה, וכך לחוות כמה שיותר מההזדמנות האדירה הזו.

יצאתי פעמיים לשליחות במלבורן, בבית ספר ביאליק, בפעם השנייה כראש צוות. השליחות בשבילי היא תקופה בלתי נשכחת. יצאתי עם כל כך הרבה דברים שהולכים איתי לחיים - בראש ובראשונה - זיכרונות מדהימים מחוויה נדירה, מספקת, מעצבת ומהנה בטירוף, בנוסף - משפחה בקהילה היהודית במלבורן, חברים וחברות לחיים מאוסטרליה ומישראל, קשרים מרגשים עם חניכים/ות מדהימים/ות, והמון השראה ולמידה על עולם החינוך הבלתי פורמלי.

אחת הסיבות המרכזיות שרציתי לצאת היא כי חינוך, ובפרט חינוך בלתי פורמלי, נמצאים עמוק בלב שלי, ולא יכולתי לסרב להזדמנות לקחת חלק במפעל חינוכי כל כך נדיר ומיוחד בקהילות היהודיות באוסטרליה. הייתי ממש סקרנית לראות איך החינוך הבלתי פורמלי עובד שם כחלק ממערכת החינוך, והתלהבתי מהעובדה שהחינוך הבלתי פורמלי שם הוא מהאיכותיים בעולם, הרגשתי שיש המון מה ללמוד מהם ושחלק מהשליחות, לא פחות מלייצג את ישראל וליצור קשרים בין קהילות יהודיות, זה ללמוד מהקהילה היהודית שם דברים שנוכל להחזיר איתנו וליישם עם כל האוכלוסיות השונות בארץ!

מה שאתגר אותי בשליחות זה להצליח להביא את עצמי ולבטא את עצמי כאשת חינוך בשפה שהיא לא שפת אם. עד כמה שהאנגלית טובה… זה בהחלט מאתגר להתדיין עם ילדים/ות ומתבגרים/ות משכילים מאוד- דיונים ברמה מאוד גבוהה על דברים שקורים בישראל. דבר נוסף שאתגר זה הצורך "להמציא את הגלגל" - הם רגילים שם לתכנים כ"כ איכותיים, שזה באמת דורש מאיתנו לצאת מהקופסה. חוץ מזה היו גם הרבה דברים שסיפקו אותי - החוויה עם הצוות, הקשרים שיצרתי עם המשפחה המארחת שהיא עד היום כמו משפחה, השיחות עם חניכים/ות, ועוד ועוד ועוד. הטיפ שלי לכל מי שקורא זה קודם כל לצאת לשליחות! להשקיע את כל כולם בעשייה שלהם, לא לבזבז זמן על הססנות וחוסר בטחון, ככל שהם יותר יהיו נוכחים, ייתנו מעצמם, ויביאו את עצמם - כך הם יקבלו יותר ממה שיש לחוויה האדירה הזו לתת 🙂

בגדול? השליחות נתנה לי את אחת החוויות הכי אדירות שהיו לי בחיים, שילוב של מימוש, סיפוק, אתגר, הגשמה, למידה, עם כייף, הרפתקה, וזמן איכותי ביחד עם אנשים מדהימים שעכשיו הם חברים לחיים.

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: