השליחות ויום המשפחה-יוני אלון

השליחות ויום המשפחה- יוני אלון יוני אלון, שחזר משנתיים של שליחות קהילתית בדנוור קולורדו, מספר לנו לכבוד יום המשפחה, על המשפחה שמצא בשליחות. *להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן  
כשאני חושב על השליחות שלי ועל יום המשפחה אני ישר חושב על משפחת שוורץ.  גלעד ומריים שוורץ מתגוררים בקולורדו כבר הרבה שנים. הם הכירו באחד ממחנות הקיץ היהודיים של הקהילה בקולורדו, שניהם הגיעו לשם כמדריכים.
גלעד היה שליח מחנות קיץ מטעם הסוכנות היהודית ומריים מדריכה צעירה ומקומית. שניהם מצאו עצמם עובדים באורווה של המחנה, התאהבו ועם השנים גלעד המשיך לחזור לשם לעוד ועוד קיצים, עד שבסופו של דבר יצאה מכך חתונה נפלאה ועם השנים גלעד הפך להיות המנהל האחראי על השליח הצעיר שפעל ב- JCC של דנוור.
זה כיף גדול שהמנהל שלך הוא ישראלי שגר בקהילה וזה אף יותר כיף כאשר אתה הופך להיות חלק מהמשפחה שלו. במהלך השליחות הלכתי והתקרבתי אל גלעד ומריים עוד ועוד, הרגשתי חלק מהמשפחה הקטנה שלהם. הקרבה נוצרה לא רק כי שניהם עבדו ב- JCC ולא רק כי גלעד היה הבוס שלי, אלא כי באמת חיפשתי משפחה להתקרב אליה והם היו שם בשבילי, אירחו מכל הלב והיו לאוזן קשבת .
בשנתיים שלי כשליח לקחתי חלק בחייהם ברגעים משמחים וברגעים מאתגרים ולא פשוטים. ראיתי את מריים הופכת לאמא ומצאתי עצמי הופך למעין דוד, מתרגש מהולדת ביתם סיון שנולדה בתוך מחנה הקיץ של הקהילה, לזוג הורים שהכירו והתאהבו סביב הקשר הזה שבין יהדות ארה"ב לבין ישראל.
יש הרבה רגעים של געגוע לארץ תוך כדי השליחות. רגעים של רצון עז להיות מוקף בחברים המוכרים ובמשפחה האהובה. המרחק מהארץ, מכל האהוב והמוכר, הוא אחד האתגרים המרכזיים בשליחות. אך להיות קרוב למשפחה כמו משפחת שוורץ היה משהו מנחם ומרגיע, משהו שהרגיש לי כמו משפחה.
IMG-20170225-WA0042
בתמונה: 
לפני שבועיים התכנסו חבורה של שליחים בבית של ההורים של גלעד בתל אביב. הוא הגיע לשם עם אשתו והילדה.         מי שיושב מעליי מצד שמאל זה נועם דהרי שהיה השליח לפני בדנוור.
  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: