העם היהודי צריך עוד כמו שרנסקי

"נתן הסביר כי בישראל הוא מרגיש כמו שליח הגולה, וכי בקהילות היהודיות בעולם הוא מרגיש כמו שליח ישראל. לכן, התסריט היחיד שבו הוא מבלה עם אנשים כמוהו הוא כאשר הוא עם השליחים של הסוכנות היהודית"- יהודה סטון

להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן

בחודש נובמבר האחרון, הייתי עד לרגע מדהים בסטמפורד, קונטיקט. זו הייתה תמונה שאלף מילים לא יכולות לתאר.

נכנסתי לאולם הנשפים של צעירים ישראלים שרקדו למוסיקה ישראלית במסגרת הוועידה של שליחי הסוכנות היהודית לשליחי צפון אמריקה. למעלה מ -300 שליחים של מסלול השליחות הארוכה השתתפו בכנס והאנרגיה שהם הציגו היא חלק מכל מפגש כזה המתקיים מדי שנה, אך הפעם היה ברור שמשהו שונה.

באמצע המעגל מצאתי את נתן שרנסקי רוקד בחיוך ענקי על פניו. כן, היו"ר של הארגון שלי, האיש שזכה זה עתה בפרס ישראל, שאליו התלותי לביקור בכל קהילה יהודית בשבע השנים האחרונות, הוא האיש שאנשים בכל גיל נלחמו כדי לעשות איתו סלפי. הוא הגיבור שלהם. בלילה הזה הוא רקד ונהנה מהרגע.

כשחזרנו למושבים שלנו, אמרתי לנתן שהוא נראה כמו מישהו שמרגיש צעיר שוב. הוא השיב כי ההגדרה הזו מייצגת את המקום היחיד שבו הוא מרגיש בבית. הוא הסביר כי בישראל הוא מרגיש כמו שליח הגולה, וכי בקהילות היהודיות בעולם הוא מרגיש כמו שליח ישראל. לכן, התסריט היחיד שבו הוא מבלה עם אנשים כמוהו הוא כאשר הוא עם השליחים של הסוכנות היהודית.

האתגר ברור. הפער בין הקהילות היהודיות בעולם ובישראל הולך וגדל, וההבנה ההדדית נחשבת פחות חשובה לשתי הקהילות. אנו חיים בעולם של נתונים מדהימים, ואנו בדרך כלל מבססים את הדעות והערכים שלנו על אלגוריתם המדיה חברתית, שמראה לנו רק אנשים הדומים לנו. זה לא מפתיע אם כן, שאנו לא מרגישים מחוברים לאותם אנשים שאיננו פוגשים.

אחת הדרכים היעילות להשפיע על אחרים היא באמצעות ידע, חוויות ומעורבות. תוכנית השליחות של הסוכנות היהודית שואפת להתחבר לעומק היהודים הצעירים בכל מקום שבו הם נמצאים, וכן לעצב ולהוביל תוכניות הבונות ומקיימות קשרים משמעותיים וארוכי טווח.

תחת הנהגתו של נתן, הגדלנו את חיל השליחים ביותר מ -45%, ושלחנו כבר מעל 2,000 שליחים, ובדרך ליעד של 2,500 עד 2020.

יש לנו יותר מ -10 סוגים של שליחים המשרתים יותר מ -800 קבוצות, כולל יועצי מחנות, נציגים בקמפוסים של מכללות ואוניברסיטאות, ועובדי בתי ספר יהודיים וארגונים קהילתיים. בעוד שבחו"ל- השליחים מעניקים השראה לאחרים ומקבלים השראה שהם מביאים לעם הישראלי כשהם חוזרים. מעט מאוד אנשים בעולם היהודי מקבלים הזדמנות לחוויה משמעותית ורבת עוצמה. הייתי אחד מבני המזל ששימש כשליח - זה שינה את חיי ואני אסיר תודה על כך.

נתן שליח כל חייו. המשמעות והפעולה של השליחות (עבודת השליח) מוטמעים בו. אבל נתן אחד לא מספיק. אנחנו צריכים עוד "שרנסקי" שיהיו שליחים לעם היהודי. לכן הקמנו את בית הספר לשליחות, כדי שנוכל לאמן את השליחים שלנו להמשיך את עבודתו המקודשת של נתן. בית הספר, שהושק באירוע שלנו ב -7 במרץ בניו יורק, שחגג את תשע שנות המנהיגות של נתן בסוכנות היהודית, יספק לכל השליחים חינוך מתמשך, כלים וטכנולוגיה לשיפור המקצועיות והיעילות שלהם.

דור חדש זה של שליחי ישראל, מבטיח ליצור קשרים חסרי תקדים בין ישראל לתפוצות, כמו גם בין כל היהודים. למה אנחנו כל כך בטוחים לגבי זה? כי השליחים מקבלים השראה מההגדרה של שליח מוצלח: נתן שרנסקי.

יהודה סטון, מנהל היחידה לשליחות מטעם הסוכנות היהודית לישראל.

מתוך: ג'רוסלם פוסט

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: