"היום יותר מתמיד, הרגשתי שליחה"

"הוא אמר שזאת לא פעם ראשונה שהוא הסיע יהודים או ישראלים אבל זו פעם ראשונה שהוא מדבר עם יהודי ישראלי על הנושא הזה בפתיחות,...שהוא לא חשב שהוא ינהל שיחה כזאת עם ישראלי בחיים." - לין רווה, שליחת קמפוסים בקולומבוס, מספרת על נסיעה מיוחדת במונית במהלך השליחות שלה ועל מפגש מיוחד עם נהג המונית.

להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן

WhatsApp Image 2018-05-24 at 09.47.28

חזרתי עכשיו מכנס של הסוכנות היהודית ומשדה התעופה הזמנתי מונית הביתה. הנהג היה מאוד נחמד ומנומס והרגשתי בטוחה לשאול אותו מאיפה הוא. הוא סיפר שהוא מסומליה והגיע לארה"ב לפני 20 שנה כפליט. עם חשש קטן בלב (מודה) ואחרי נשימה עמוקה אמרתי בגאווה שאני מישראל וביקשתי שישתף אותי מה הוא חושב על ישראל בצורה כנה. הייתה לנו שיחה מרתקת! על המוסלמים והסומלים והישראלים והאמריקאים והאתיופים והיהודים והנוצרים, האשכנזים והמזרחים, סונים ושיעים ובגדול-על כל הנושאים שקשה לנו לדבר עליהם. כל הנושאים שאולי היינו מעדיפים להמנע מלדבר עליהם. בעיקר עם אנשים שהם לא "מהצד שלנו".

השורה התחתונה של השיחה הייתה שהרוב הגדול של האנשים בעולם פשוט רוצה לחיות בכבוד, להתפרנס, לגדל את הילדים שלו בביטחון ולעשות מה שאפשר כדי שהעולם יהיה מקום טוב יותר.

הוא אמר שזאת לא פעם ראשונה שהוא הסיע יהודים או ישראלים אבל זו פעם ראשונה שהוא מדבר עם יהודי ישראלי על הנושא הזה בפתיחות, שהוא התרגש כששאלתי אותו והקשבתי לו ושהוא לא חשב שהוא ינהל שיחה כזאת עם ישראלי בחיים.

הוא הופתע לגלות הרבה דברים חדשים על ישראל; כמו למשל הסיוע ההומניטרי שישראל מעניקה לאנשים שונים ובמקומות שונים בעולם, על המלחמות והזרמים השונים בתוך ישראל, על נצרת עילית וכל הדינמיקות והמורכבויות שמגיעות עם החיים בה וסביבה, השרות הצבאי וצה"ל באופן כללי.

אני הופתעתי לגלות אזרח אמריקאי סומלי ומוסלמי אינטיליגנט ונחמד שמסתבר שמאוד מתעניין בהסטוריה, שלא נלחץ מטראמפ ושהרגשתי שמתעניין במה שיש לי לספר ומקשיב לי בדיוק כמו שאני מקשיבה לו.

סיימנו את השיחה עם לחיצת יד ארוכה מלאה בכבוד-גם אם לא הסכמנו על הכל.

אז פעם הבאה שאתם חוששים לדבר על משהו עם מישהו ששונה מכם קחו נשימה עמוקה, תפתחו את הלב שלכם למה שיש לו/ה להגיד ותקשיבו. אבל באמת תקשיבו.

אולי יום אחד סיטואציה כזאת לא תראה לי כיוצאת דופן ותהיה דבר שבשגרה.

והיום יותר מתמיד, הרגשתי שליחה.

לין רווה, שליחה קהילתית, קולומבוס.

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: