אריודצ'י מטורינו, ענבל ארזי, איטליה

ב 6 לספטמבר 2010, הגעתי לטורינו, איטליה, לשליחות שכל כך רציתי. הגעתי נרגשת, שמחה אבל בעיקר בשוק. שבועיים היו בטוחים כאן שאני לא מדברת, וגם כשדברתי, היו בטוחים שאני ביישנית. הגעתי לאיטליה בלי לדעת את השפה האיטלקית, אבל הייתי חדורת מוטיבציה, ללמוד את השפה ולהכיר תרבות שונה מאוד מכל תרבות אחרת שהכרתי עד כה. ההתחלה לא הייתה קלה דיברתי באנגלית ועברית, תרגמו אותי לא מעט, וגם כשהוצאתי כמה מילים ומשפטים באיטלקית, מהר מאוד חזרתי לאנגלית ועברית. התסכול של חוסר ידיעת השפה, גרם לי לחשוב פעמיים, מה אני עושה פה? למה הייתי צריכה להכניס את עצמי לאתגר של שליחות באיטליה? לשמחתי הגדולה, הקהילה הייתה מאוד סבלנית, הבינה שאני במקום חדש לחלוטין, וגם רחוקה מהסביבה הטבעית שלי מבלי שאני יודעת איטלקית. מהר מאוד החלטתי לקחת את עצמי בידיים,אמרתי לעצמי שגם בלי שפה אני יכולה להצליח להעביר פעילויות ומסרים. התחלתי להעביר חוגים, פעילויות שונות ואולפני עברית, ועם הזמן השפה פשוט נרכשה מעצמה.

פעילות בקהילה בטורינו

הקשבתי לאנשים סביבי, רשמתי כל מילה חדשה על מנת שאחר כך גם אוכל לזכור אותה והקהילה רשמה אותי ללימודי איטלקית. עברה כבר חצי שנה, חצי שנה מדהימה מלאה בחוויות, שאפילו כמות התמונות העצומה שצילמתי לא יכולה לשקף עד כמה נהניתי ועד כמה אני נהנית. נותרו לי 4 וחצי חודשים לסיום השליחות, 4 וחצי חודשים שבהם אני הולכת לתת את כל כולי ויותר על מנת שהקהילה תמשיך להנות וללמוד כל יום משהו יחד. כשעשיתי שליחות מחנות קיץ בארה"ב, המלצתי לכולם לעשות זאת, כי זאת חוויה מדהימה וייחודית. עכשיו כשאני בשליחות בת שנה, אני מבינה שהיא בעלת עוצמות רבות יותר, ואין ספק שלומדים על עצמנו המון. אני יודעת שלמדתי על עצמי המון, ואני שמחה שבגיל 27 החלטתי לקום ולעזוב עבודה טובה, משפחה וחברים, כדי להיות שליחה, תפקיד שהוא גאווה לאומית לכל שליח ושליח. ההתחלה (האימונים) הם תמיד קשים אבל בהמשך (בקרב) אין ספק שהרבה יותר קל. בהצלחה לכולם!   Inbal Arazi arevà Comunità Ebraica di Torino ענבל ארזי שליחת סוכנות קהילה יהודית, טורינו

הקהילה היהודית, טורינו

 • תגובות
150
 1. 15 באפריל 2011 at 15:16HaNcH - השב

  שלום ענבל! נהנתי מאוד לקרוא את חוויותייך בטורינו, נשמע מעניין וחשוב.. חשבתי גם לצאת לשליחות באיטליה. את ממליצה על טורינו? הייתי שמח ליצור איתך קשר ולשאול כמה שאלות, כגון: איפה את גרה, איפה ואיך אפשר לאכול כשר, וכולי. המשיכי לעשות חייל! תודה מראש- חננאל ;-)

  Cancel
 2. 26 באפריל 2011 at 21:01איטליה - השב

  אוי איטליה איטליה, אני חושבת שלעולם אני לא אמצה את המדינה המדהימה הזאת. אני אמנם מעולם לא גרתי שם, אבל לפני חמש שנים נסעתי לשם פעם ראשונה ומאז אני חוזרת כל שנה, בכל פעם לחלק אחר של המדינה, ואני פשוט לא יודעת שובע. בטיול הראשון שלי, נסעתי לעשרה ימים למחוז טוסקנה, וגם אני לא ידעתי מילה באיטלקית, אבל השפה הזאת כל כך מקסימה, והאמת היא שיש לי גם קצת רקע בספרדית שזה קצת עזר ומטיול לטיול אני כבר יותר ויותר מדברת ומבינה.טוב לשמוע שהעם האיטלקי החם קיבל אותך יפה, אני בטוחה שגם מי שמחוץ לקהילה היהודית היה חם ומסביר פנים, זו לפחות החוויה שלי מהאיטלקים.בטורינו, אני חייבת להודות, עוד לא הייתי, אולי בטיול הבא, ואולי ניפגש באחת הסימטאות..

  Cancel
 3. 4 במאי 2011 at 15:03ענבל ארזי - השב

  טורינו עיר מדהימה... את תמיד מוזמנת :-) ותודה על התגובות

  Cancel
  • 12 במאי 2011 at 14:49קרן - השב

   ענבל, אשמח אם תשלחי לי כתובת מייל שלך אני מנסה למצוא דרך לחדש קשר עם משפחה יהודית בטורינו שאין לי מושג מה איתם. תודה!!

   Cancel
   • 1 ביוני 2011 at 15:29ענבל - השב

    בשמחה inbal.arazi@gmail.com

    Cancel
   • 3 בפברואר 2017 at 15:19Denisha - השב

    Ping pong toss for fish. I went to carnival with my wife and inlaws (then girlfriend) and won a fish. I named it sushi and gave it to my then girl friend who then lived at home. The fish became my future fahlir-en-taw’s favorite pet while he was alive. []

    Cancel
 4. 4 במרץ 2012 at 10:36HaNcH - השב

  שלום ענבל! חזרתי מטורינו לא מזמן ואני רוצה להגיד לך שאני חושב לעבור לגור שם!

  Cancel
  • 3 בפברואר 2017 at 15:02Kaden - השב

   Back when we had the money to do it, every Christmas I had each of my kids (2 of them then) pick a child from the &#t2m0;2i8ten tree” and I would also pick one for the whole family. Then we all shopped for our adopted children and take the gifts to the Salvation Army together. I wish we were still in a position to do that.

   Cancel
 5. 3 בינואר 2013 at 13:44שרי מיכאל - השב

  ענבל רציתי לשאול אותך שאלה אילו מלונות קרובים גם לקהילה היהודית וגם לאוניברסיטה פוליטניכו? האם סאן פולו הא אחד מהם?

  Cancel
 6. 9 ביולי 2013 at 13:57סלעית דקל - השב

  שלום ענבל , איך ניתן ליצור קשר עם אנשי הקהילה ? הבת שלי חיילת משוחררת ומאוד רוצה לעבוד בקהילה היהודית באיטליה איך ומה עושים ?

  Cancel
 7. 9 באוקטובר 2013 at 13:48טובה שגב - השב

  שלום ענבל, אני סבתא (צעירה ברוחה), דוברת איטלקית (COSI-COSI :) מלימוד כאן, בארץ, ומעוניינת לדעת, האם ידוע לך אם אפשר להשתלב בעבודה- בתחום הדרכת ילדים או נוער במוזיקה (זה מקצועי), או בעברית, או תחום העשרה אחר, בחודש אוגוסט 2014 . (בטורינו או במקום אחר)? בתודה, טובה. (אגב, אני בפייסבוק, טובה שגב)

  Cancel
 8. 21 בדצמבר 2013 at 2:14תמר - השב

  היי ענבל, הייתי כבר פעמיים באיטליה ובהחלט התאהבתי במדינה. אנשים מדהימים, מדינה מהממת ואוכל מעולה- שילוב מצוין. פלוס לימדתי את עצמי קצת את השפה אז בכלל כיף. הייתי מעוניינת לעבוד באיטליה כמה שנים, אולי יחד עם הקהילה היהודית. האם את יודעת אם הם מחפשים עובדים, או בשגרירות? עם מי אפשר ליצור קשר? תודה!

  Cancel
 9. 27 בדצמבר 2013 at 19:58ענבל ארזי - השב

  שלום לכולם, מזמן לא נכנסתי לפוס ומרגש לראות את התגובות שלכם. אני ממש אשמח אם תתקשרו, ותשאלו כל העולה לכם. אני במספר 054-4955288 או תכתבו ל - Inbal.arazi@gmail.com

  Cancel
 10. 7 בפברואר 2018 at 10:59משה בן-דרור - השב

  כל הכבוד לענבל על האפשרות לפנייה החופשית אליה בטלפון וכתובת מייל.

  Cancel
 11. 28 באוקטובר 2018 at 15:42לי ישמח - השב

  היי ענבל עברו שנים מאז כתבת פה את סיפורך, האם ידוע לך אם קיימת השליחות לאיטליה עדיין?

  Cancel
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: