אף פעם אין לדעת מה הקיץ טומן עבורי

"נהניתי מכל קיץ עד עכשיו לכן אני ממשיך לבוא כל עוד אני יכול"- בר לנדי

מיה, עדי, ענבר, אריאל בר ונגה - שישה שליחי עבר במחנות הקיץ, מספרים על חווית השליחות שלהן במחנות הקיץ:

להרשמה למחנות הקיץ לחץ\י כאן

מיה שוורץ- URJ Camp Coleman:

כשאתה יוצא לשליחות במחנות הקיץ אתה מצפה לדברים מסוימים- אתה מצפה להביא מעצמך, את הסיפור הישראלי האישי שלך, להשפיע על חניכים ומדריכים אחרים, להתפתח, להתבגר, לגלות עולמות חדשים.

אבל לא ציפיתי ללמוד כל כך הרבה; על עצמי, על התרבות האמריקאית, על היהדות. לא ציפיתי להיפתח בפני עולם חדש של זרם שמצליח באמת לחבר אותי אל היהדות. יהדות שהיא ליברלית, פתוחה, מלאה בשירים ובשמחה ובאהבה ושמרגישה לי באמת קרובה ללב.

לא ציפיתי למצוא חברים לכל החיים, משלחת שהיא משפחה, ומקום חדש לקרוא לו בית. ובזכות כל אלה, גם הקיץ- אני חוזרת הביתה.

 

עדי בניאמינוב- JCCA Day Camps- Baltimore JCC- :

שמעתי המון משפטים מפוצצים כמו "חוויה של פעם בחיים", "ממכר" ו"קיבלתי משפחה נוספת בצד השני של העולם". בכנות הייתי קצת סקפטית בהתחלה. תאמינו או לא, הכל נכון! היום אני יכולה להגיד בלב שלם- זה קית ששינה אותי ולימד אותי כל כך הרבה. הסקפטיות הפסיקה אחרי יום קשה במחנה כשחניך ניגש אלי והביא לי מובייל שעשוי מדיסקים שהוא הכי באמת הפעילויות במחנה, החניך זיהה שלרגע אחד לא חייכתי כשהשיעור נגמר.

For you Miss Adi-הוא הוציא לורד וכתב עליו. והבנתי למה אני שם! בשבילם, בשבילי- ללמוד ביחד, אחד מהשני ולחוות ביחד. וכן, ההבנה הזו ממכרת! קיץ 2017 הפך את ההבנה הזו לחלק ממני בכל דבר שאני עושה. יש לנו השפעה כל כך גדולה וחשובה בתור בני אדם ובתור ישראלים בקהילות היהודיות בתפוצות בפרט. אני יודעת יש לי משפחה נוספת בצד השני של העולם. משפחה שאני מדברת איתם לפחות פעמיים בשבוע! משפחה שמגיעה לבקר אותי בישראל! הכרתי אנשים מדהימים שיתנו מנשמתם לשליחים מישראל, לימדו אותי המון, אירחו אותי ודאגו לי כמו בת בית במשך קיץ שלם.  אנשים שאני לא יכולה לחכות לחבק שוב! אני מוכנה לעוד קיץ בלתי נשכח! בולטימור קיץ 2018- אני בדרך!

 

ענבר דביש- Camp Chi-JCCA:

הסיבה המרכזית שבזכותה אני רוצה לחזור לקאמפ שי, היא בגלל שכל בוקר קמתי והרגשתי שמה שאני עושה שם- עושה לי ולאחרים טוב. כשאתה מדריך, מחנך, יוצר ומחזק קשרים עם החניכים והמדריכים שסביבך אתה יודע שיש משמעות גדולה לתפקיד שלך. כשאתה חוזר לארץ פתאום מרגיש לך שקיץ אחד לא הספיק בשביל להכיל הכל, ושהחוויה נגמרה מוקדם מדי. בעיניי, אני חוזר להמשיך את מה שהתחלתי.

אריאל אנגסטרייך -   Ramah California:

אחרי קיץ שני במחנה רמה בקליפורניה מצאתי את עצמי שואל שאלה, האם יש לי סיבה לחזור לעוד קיץ. כמובן שרציתי לחזור, כיף במחנה, אבל האם הויתורים גדולים מדי?

התשובה שלי ברורה. כן. ניסיתי לומר לעצמי עם החזרה לארץ- "לא יודע אם אחזור",  אבל בתוכי, ידעתי שאחזור. כי מצאתי מקום, שפעם בשנה, לכ-9 שבועות, אני יכול להיות מי שאני רוצה להיות בלי תוויות העבר, בלי סטיגמות דת ובלי מעצורים. רק דבר אחד היה נדרש ממני, לבוא עם ראש פתוח. המחנה יוצר תחושת משפחתיות. "רמה" זה לא רק מחנה שנגמר אחרי 9 שבועות, זה משהו שמלווה אותך ביום יום גם אחרי שחוזרים ארצה.

באמת שקלתי לוותר על התחושה והחוויה הזו בתמורה לכסף או לעוד קיץ שגרתי? מן הסתם- לא. כנראה שאמשיך לחזור כל עוד יתאפשר לי. ולכל מי שעדיין מתלבטים האם לחזור לעוד קיץ או לא? תשאלו את אותה השאלה שאני שאלתי את עצמי- האם יש לכם סיבה לחזור?

 

בר לנדי –Young Judaea-Camp Judaea :

הקיץ אני הולך לחזור בפעם הרביעית אל המחנה. כל קיץ הוא חוויה בפני עצמה. הילדים גדלים, הבוגרים הולכים ובאים חדשים. אף פעם אין לדעת מה הקיץ טומן עבורי. הישראלים שאני טס איתם תורמים את חלקם לחוויה החדשה. ברגעי צחוק ושטות וגם ברגעים שאני צריך מהם תמיכה ועזרה. נהניתי מכל קיץ עד עכשיו לכן אני ממשיך לבוא כל עוד אני יכול.

המחנה תרם לי רבות, אם זה לאופי, או לדרך בה אני מתנהג ומתייחס אל אנשים, וכמובן כיצד ואיך לעבוד עם ילדים. כל שנה אני לומד על עצמי משהו חדש. זה לא תמיד בא בקלות, אבל המחנה יודע להראות לי מה אני מסוגל ומה אני יכול.

 

נגה שטרית-BB Beber Camp-AIJC:

אני חוזרת למחנה שלי כי זה מקום שהאנשים בו הפכו לבית, לקהילה. אני חוזרת למחנה כי זה המקום בו אני, וכל אחד אחר, יכול להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם. אני חוזרת למחנה כי יש לי הזדמנות אמתית לעסוק בחינוך לישראל בצורות הכי יפות שיצא לי לפגוש. אני כבר 5 קיצים חוזרת למחנה.

בשנתיים האחרונות יוצא לי להחזיר את השליחות הביתה עם תכנית בוחרים מחר שעוסקת בעשייה קהילתית- חברתית- יהודית גם פה בארץ.

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: