אמיר סגרון, שליחנו באוניברסיטת ייל, מסביר לכם על המלגה שלנו.

היום יום ראשון. אחד היתרונות המשמעותיים בארה״ב הוא ללא ספק יום ראשון החופשי. אני בדירה שלי בניו-הייבן, קונטיקט, שוכב על הספה בסלון ונזכר בחודש דצמבר 2011...
 זה היה יום שישי.
יצאתי מהוועדה המסכמת בהרגשה מצוינת, אבל בפחד גדול. מה יקרה אם אחרי כל שלבי המיון לא אצא בסוף לשליחות?
האמת היא שאפילו לא הצלחתי לחשוב על השליחות כמשהו ריאלי. זה היה חלום, חלום שהחלטתי לנסות להגשים.
בדרכי מהוועדה לדירה שלי בירושלים קיבלתי טלפון. על הצג הופיע המספר של הסוכנות היהודית. רעדתי מפחד!
אמרו לי שהתקבלתי.
לא ידעתי מה להרגיש. לא עיכלתי את העובדה שאני מגשים את החלום שלי. זה היה רגע מדהים.
אבל כמה ימים לאחר מכן הגיע החיבוק הראשון האמיתי של הסוכנות היהודית. התקשרו אליי ושאלו אם ארצה להשתתף בקורס העתודות שמיועד לשליחים המסיימים תואר ראשון. הסבירו לי שהקורס כולל עשרה מפגשים ובסופו מקבלים מלגה על הזמן שהקדשנו לקורס ולא עבדנו. ישר ביקשתי להצטרף.
המפגש הראשון היה מדהים. אתה פוגש לראשונה חבורה של אנשים כמוך: כולם סטודנטים, כולם הולכים להיות שליחים וכולם נרגשים ומתוחים. פתאום יש לך את ההזדמנות לחלוק את הרגשות והחששות. להחליף סיפורים ולדבר על העתיד, על מה שיהיה בקיץ, כשיגיע הזמן לעלות על המטוס.  פתאום אתה מגלה שהשליחים מגיעים מתחומים שונים ומגוונים: חלק לומדים עבודה סוציאלית, כמה אחרים לומדים חינוך, חלק מקצועות כמו פסיכולוגיה, פוליטיקה, יחסים ביו לאומיים ומזרח תיכון ויש אפילו מהנדסים!
ובמפגשים אתה מגלה שהם בעצם לא בדיוק כמוך - שלכל אחד יש את הסיפור האישי שלו, ואת הערכים שלו שהובילו אותו לשליחות. ואולי בגלל זה המפגשים היו כל כך מעניינים...

בוגרי המלגה במפגש לימודי בירוחם

התכנים בקורס עצמו היו מגוונים, מרתקים, מהנים. קיבלנו את ההרגשה שאנחנו חלק מנבחרת עילית של אנשים - שהסוכנות היהודית מעריכה ומשקיעה בנו. המרצים שהובאו היו ברמה הגבוהה ביותר, התכנים נבחרו בקפידה וכך גם המקומות המיוחדים בהם הקורס נערך. עסקנו בסוגיות ביהדות, באמנות, בתרבות, בחברה הישראלית, בהיסטוריה של העם היהודי, בציונות ועוד.
אני חושב שזו היתה הזדמנות נדירה להעשרה מקצועית, ליצירת קשרים מקצועיים, לחוות חוויות ישראליות מדהימות ולהכיר אנשים מדהימים שילוו אותי עוד הרבה שנים.
לא סתם אנחנו בוגרי הקורס היינו מושא לקנאה עבור שאר השליחים שפגשנו בהכשרה השליחים בקיץ...
מדובר במתנה מדהימה שקיבלתי מהסוכנות היהודית. אני ממליץ לכל סטודנט וסטודנטית ששוקלים לצאת לשליחות - להתמיין כמה שיותר מהר כדי להספיק להירשם לקורס העתודות.
בהצלחה גדולה לכולם ושנה טובה!
אמיר סגרון.
רוצים גם לצאת להרשם למלגה שלנו? לחצו כאן!

אמיר סגרון

  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: