"אם אתה לא יכול לחיות בישראל, האופציה השניה הטובה היא אומהה"

"דווקא בקהילה קטנה יש מקום לשליחים לבוא לידי ביטוי באופן מיוחד, להיות משמעותיים ולהרגיש סיפוק"- הודיה ושלמה אברמוביץ.

להגשת מועמדות לשליחות ההוראה לחץ כאן

אומהה 2  

לפני שהגענו לכאן - מעולם לא שמענו על אומהה ולא דמיינו שנמצא את עצמנו גרים במקום כזה, אבל כיום, אחרי שנה וחצי, אין ספק שאת חווית החיים באומהה לא נשכח.

אומהה נמצאת במרכז ארה"ב, במדינת נברסקה. זוהי עיר קטנה על גדות נהר המיזורי, עם קהילה יהודית קטנה, חמה ומיוחדת. כל מי שביקר אותנו כאן התפעל, כמונו, מהאווירה הטובה והנעימה בקהילה ובבית הכנסת, מהקבלה וההכלה של כל אדם באשר הוא, בלי שמץ של שיפוטיות. העיר יפה, עם שילוב מיוחד של מרחבים, טבע ונוף יחד עם כל מה שעיר מודרנית יכולה להציע.

בקהילה בית ספר יסודי קטן ומשפחתי – בו מלמדת הודיה, עם צוות מורים מעולה ואווירת לימוד בריאה וטובה. הכיתות קטנות במיוחד (בין 5 ל-12 תלמידים) ויש השקעה מיוחדת באמצעי למידה וביצירת כל התנאים להצלחה של התלמידים והמורים.

אנו חברים בבית הכנסת האורתודוקסי, בו גם שלמה עובד ומלמד. קהילת בית הכנסת קיבלה אותנו בזרועות פתוחות, והעניקה לילדים שלנו – שילה (11), עוז (7) ומלאכי (4) – בית חם ונעים, לצמיחה והתפתחות רוחנית. בית הכנסת מסייע למורים השליחים ומציע גם עזרה במציאת תעסוקה לבני זוג שאינם מורים.

עצם החיים במקום כמו אומהה מעניקים סיפוק רב, במפגשים שלנו ושל ילדינו עם אנשים בעלי רקע שונה משלנו, ובמפגש שלהם איתנו, ועם עולם הערכים שאנחנו מביאים איתנו. כאשר תלמידי בית הספר פונים אלינו בעברית, וכאשר אנשים מספרים כמה הם לומדים מהשיעורים שאנחנו מעבירים בקהילה – יש בהחלט תחושה של סיפוק. דווקא בקהילה קטנה יש מקום לשליחים לבוא לידי ביטוי באופן מיוחד, להיות משמעותיים ולהרגיש סיפוק.

הגענו לאומהה בעקבות השליחים שהיו כאן לפנינו וסיפרו לנו על המקום המופלא הזה, ואנחנו נשמח מאוד לעוד משפחות שיצטרפו אלינו בשנה הבאה (אנחנו נשארים בעזרת ה' לשנה שלישית). יש כאן אנשים נפלאים, אווירה טובה והמון אפשרויות להשפעה וצמיחה אישית. בית הספר עובר תהליך משמעותי בשנה הבאה ומעוניין להרחיב את היקף הוראת העברית והיהדות, ולכן נשמח לכוחות תגבור איכותיים במיוחד.

הסיסמה של הקהילה שלנו היא: If I can’t live in Israel, second best is Omaha. הצטרפו אלינו לחוויה משמעותית ומיוחדת שלא תשכחו!

הודיה ושלמה אברמוביץ, שליחים באומהה, ארה"ב, עם שלושת ילדיהם: מלאכי, שילה ועוז.

  • תגובות
10
  1. 10 במרץ 2018 at 0:50ענבל וטלי גיא - השב

    אנחנו זוג מורים, עם 3 ילדים נשמח לפרטים. מתחילים עכשיו מבחנים לסוכנות היהודית

    Cancel
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: