"אלו אנשים שיש להם גם את ה"ג'וק" של חיזוק הקשר עם יהדות התפוצות"

"בתגלית הכרתי בחורה שאנחנו בקשר קרוב עד היום. היא גדלה למשפחה מעורבת דתית- אבא שלה יהודי ואמא שלה נוצריה והיא חונכה כנוצריה מאמינה...סיקרן אותי מה הביא בחורה נוצריה לחפש את השורשים היהודיים שלה בישראל ואת הקשר שלה לישראל"- אלה העצני   להגשת מועמדות לשליחות הארוכה לחץ כאן אלה העצני אלה העצני, שליחתנו הקהילתית בהווארד קאונטי, מרילנד, מספרת לנו על 5 דברים שהיא גילתה בתגלית ושעוזרים לה בשליחות:
  1. משלחת תגלית אליה התלוותי הייתה של צעירים אמריקאים מקליבלנד אוהיו , רובם באמצע שנות העשרים לחייהם. אני זוכרת שהבנתי שלחברי המשלחת יש חיים שלמים ומבוססים בארצות הברית, עבודות מסודרות, וחלקם אפילו מנהלים עסקים בארצות הברית. הבנתי שההתמקדות היא לא בהכרח בעליה לארץ אלא בעיקר על מהו הקשר ביננו , ישראל ויהדות התפוצות.
  2. בתגלית הכרתי בחורה שאנחנו בקשר קרוב עד היום. היא גדלה למשפחה מעורבת דתית- אבא שלה יהודי ואמא שלה נוצריה והיא חונכה כנוצריה מאמינה. מעבר לעובדה שזו הייתה פעם ראשונה שנחשפתי לנושא של נישואים מעורבים, סיקרן אותי מה הביא בחורה נוצריה לחפש את השורשים היהודיים שלה בישראל ואת הקשר שלה לישראל. היום הרבה מהנישואים בקרב יהודי ארצות הברית הם נישואים מעורבים והניסיון לקרב גם את אלו שנולדו למשפחות מעורבות לישראל ויהדות הוא תחום שמעסיק אותי הרבה בשליחות.
  3. בתגלית ראיתי כמה חשוב לחשוף אנשים לתרבות ישראלית. האמריקאים במשלחת שלי התלהבו כל כך מההאוכל, מהמוזיאונים וממקומות הבילוי. כל פעם שחיפשנו מה לאכול בצהריים- הם רק חיפשו את הדוכן פלאפל הכי קרוב.  הרגשתי שהתרבות הישראלית כמעט ולא מיוצגת בחו"ל, ישראל בחו"ל מיוצגת בעיקר ע"י פוליטיקה, מלחמות וסכסוך. היום בשליחות שלי אני מנסה להראות את התרבות הישראלית, יוזמות מיוחדות את הצדדים היפים והמיוחדים שיש בארץ שלנו  – את החיים היומיומיים של אנשים בישראל .
  4. במשלחת של תגלית עניין אותי להכיר אנשים מקרוב , להבין איך הם חיים בחו"ל, במה הם עוסקים, ולמה חשוב להם הקשר לישראל. השאלות שהם שאלו אותי אתגרו אותי והכריחו אותי לחשוב למה ישראל ויהדות חשובים לי, וגם עזרו לי לחזק את הזהות שלי .
  5. היום אני חברה בארגון בוגרי תגלית. במהלך הכנסים של הקבוצה יצא לי להיחשף לאנשים שעוסקים ונושמים את הקשר של ישראל עם יהדות התפוצות ביום יום והכרתי אנשים שעשו שליחות ארוכה בארה"ב. הפגישה עם אנשים אלו, אנשים שיש להם גם את ה"ג'וק" של חיזוק הקשר עם יהדות התפוצות וזה עודד אותי  להמשיך להתעסק בזה בעצמי - בין היתר להמשיך את המסע הזה ולצאת לשליחות הארוכה.
  • תגובות
כתבו תגובה

כתבו תגובה

Reply to: